Blue Flower


Przy przepięknej październikowej pogodzie grupa seniorów z Senioralnych śród z Bulami bez Bólu dzisiaj tj. poniedziałek (30.10) rozegrała Towarzyski Turniej Przedświąteczny. Był to turniej drużyn dwu i trzyosobowych systemem mecz i rewanż. Po prawie dwugodzinnych zmaganiach zwyciężyła Stenia z Tadeuszem – BRAWO. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej i wesołej atmosferze.

Dzięki operatywności (bezpłatne karnety na mecze VOLLEY w hali Orbita sezon 2023/24) dyrektora programu w dniu 27.10.2023r (piątek) dziesięcioosobowa grupa seniorów z Senioralnych Śród z Bulami bez Bólu z programu Wrocławski Trener Senioralny rozpoczęła kibicowanie po raz pierwszy w nowym sezonie 2023/24 naszej drużynie VOLLEY Wrocław w meczu Tauron Ligi z drużyną PAŁAC Bydgoszcz.
Nasze dziewczyny wygrały 3:0 (25:21; 25:22; 25:21) i umocniły swoją pozycję w czołówce Tauron Ligi.
Nasi SENIORZY są już przygotowani do kibicowania (w listopadzie) naszym dziewczynom w o wiele trudniejszych meczach z RADOMKĄ i mistrzyniami Polski z łódzkiego ŁKS.
DO ZOBACZENIA znowu w wrocławskiej hali ORBITA.

Po wczorajszym storpedowaniu naszego Czwartego Jesiennego Turnieju Senioralne Środy z Bulami bez Bólu przez pogodę (deszcz), dzisiaj tj. czwartek (26.10) najzagorzalsza grupa seniorów z Bul bez Bólu nie dała się naturze, aby pograć w bule (Petanque) musiała najpierw powalczyć z liśćmi w Parku Południowym.
ZENEK - (zwany również wśród bularzy, Królem Złotym) wypożyczonym odpowiednim sprzętem (dmuchawą) oczyścił dwa boiska (patrz zdjęcie) – żeby nam się kule w liściach nie gubiły.
Podczas ponad dwugodzinnych zajęć odbyły się mecze drużynowe i singlowe, w których STENIA, BOŻENKA, MIRUSIA, BASIA i MADZIA pokazały „chłopom” jak się gra w Petanque - BRAWO DZIEWCZYNY. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej i wesołej atmosferze z wynikiem korzystnym dla naszych Pań.
ZAPRASZAM w przyszłym tygodniu (jeśli pogoda nam pozwoli) w przedświąteczny wtorek (11) i czwartkowe (Zaduszki-11) na zajęcia, wszystko w Parku Południowym przy pomniku F. Chopina. ZAPRASZAMY

Żeby dzisiaj tj. wtorek (25.10) na zajęciach Wrocławskiego Trenera Senioralnego pograć w bule (Petanque) musieliśmy powalczyć z liśćmi (żeby kul nie pogubić), ale Bożenka, Stenia i Panowie spisali się na medal i na czas „odliściliśmy” trzy boiska i turniej wystartował o czasie.
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.
Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna STENI z Lesławem i Januszem przed drużyną ZENKA i drużyną OLI . Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze.

W sobotę 21-gp października nasi trenerzy kolejny już raz w tym sezonie gościli na wrocławskim stadionie. Ten mecz był wyjątkowy, po raz pierwszy w tym sezonie rozgrywany przy komplecie publiczności, na którym Śląsk mierzył się z Legią. Dla tak licznie zgromadzonych kibiców trenerzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno przed stadionem jak i w kuluarach. Chętni mogli skorzystać między innymi z : boisko do badmintona, bramkę celnościową, stoły do piłkarzyków, tarcze do darta, stanowisko do rzutu woreczkami oraz jeża ringo. Stanowiska były oblegane a kibice szczęśliwi z zakończonego zwycięstwem 4:0 meczu.

Po wczorajszym treningowym turnieju, w którym zwyciężyła Mirusia Jolai Tadeusz, dzisiaj 18.10.2023r. tradycyjnie w środę przy typowo jesiennej ale słonecznej pogodzie rozegraliśmy Trzeci Jesienny Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W turnieju uczestniczyło 19 zawodników (12 seniorek i 7 seniorów) połączonych w 8 drużyn oraz kilkanaścioro zainteresowanych zawodami spacerowiczów Parku Południowego. Turniej był turniejem drużyn dwuosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym. w dwu grupach, play off i mecze o miejsca. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna MAGDY z TERESĄ2 przed drużyną STASIA i drużyną BASI. Mecze były zacięte (finał 8:7) ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z słodkimi nagrodami na zakończenie (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy).

Po wczorajszym Turnieju Singlowym, w którym zwyciężyła Basia przed Stenią i Jola, dzisiaj  11.10.2023r. tradycyjnie w środę  przy „bulowej” pogodzie rozegraliśmy Drugi Jesienny Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”.
W turnieju uczestniczyło 26 zawodników (18 seniorki i 8 seniorów) połączonych w 8 drużyn oraz kilkanaścioro zainteresowanych. Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym w dwóch grupach i mecze o miejsca.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna KASI z BASIĄ i STENIĄ  przed drużyną MARTY i  drużyną BOŻENKI . Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu  w przyjemnej wesołej atmosferze i z słodkimi nagrodami na zakończenie (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy).

W niedzielę 8-go października nasi trenerzy kolejny już raz w tym sezonie gościli na wrocławskim stadionie, na którym Śląsk mierzył się z Górnikiem Zabrze. Najmłodsi kibice mogli przed meczem oraz w jego przerwie skorzystać z atrakcji miasteczka sportowego przygotowanego przez trenerów osiedlowych. Uczestnicy mieli do dyspozycji: boisko do badmintona, bramkę celnościową, 2 stoły do piłkarzyków, 2 tarcze do darta, stanowisko do rzutu woreczkami oraz jeża ringo. Frekwencja - jak to zwykle podczas meczów  w tym sezonie - dopisała. Tutaj galeria zdjęć.

Na zaproszenie Prezesa i trenera boccie Wojewódzkiego Zrzeszenia START w dniu 04.10.2023r. (środa) w godzinach późno popołudniowych 5-osobowa grupa seniorów (Stenia, Bożenka, Lesław, Zenek i Janusz) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” gościła na zajęciach i meczu zintegrowanego w Centrum Sportowym Wojewódzkiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych START we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 33.
Nasze spotkanie z trenerem boccie - Mirkiem i jego zawodnikami Karolem i Grześkiem rozpoczęliśmy od zwiedzenia nowoczesnego Obiektu Treningowego START (niedawno otwartego). Trener przedstawił nam również boisko, zasady i sprzęt dyscypliny paraolimpijskiej BOCCIA – trochę inny niż w PETANQUE – ale przecież pochodzący z tego samego „korzenia” dyscyplin („petanko- bulopodobnych” – tak jaki BOCCE).
Przy olbrzymim zaangażowaniu 6 zawodników i ich trenerów odbył się trening i mecze (drużyn trzyosobowych i singlowe) zakończone wynikami satysfakcjonującymi wszystkich uczestników i trenerów.
Nie wynik był jednak najważniejszy, ale to że już po raz drugi w dziejach Senioralnych Spotkań z Bulami bez Bólu zagraliśmy w składach mieszanych (zagraliśmy też mecze między sobą) z pełnym zadowoleniem wszystkich uczestników tej nowatorskiej, integracyjnej zabawy z dyscyplinami „petanko-bulopodobnymi” (BOCCIA).
Po ponad 1,5-godzinnym spotkaniu - żal się było rozstawać – ale planujemy jeszcze nie raz się spotkać w tym roku. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia.

Po wczorajszym Turnieju Przygotowawczym (18 seniorek i seniorów) dzisiaj  04.10.2023r. tradycyjnie w środę przy już jesiennej pogodzie rozegraliśmy Pierwszy Jesienny Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W turnieju uczestniczyło 26 zawodników (18 seniorki i 8 seniorów) połączonych w 8 drużyn oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego a w szczególności nasz nowy przyjaciel Tadeusz2 (grał z nami wczoraj) z poznańskiego kabaretu TEY (Laskowik, Smoleń),  który uczył naszych seniorów poruszania się na nowoczesnym wehikule (jak na zdjęciu – jedna ze zwyciężczyń dzisiejszego turnieju).
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym, w dwóch grupach i mecze o miejsca.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna IRENKI2 z BASIĄ i MAGDĄ przed drużyną ALICJI i drużyną STENI. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z słodkimi nagrodami na zakończenie (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy).

Na zaproszenie Pani Dyrektor, Wychowawców i Podopiecznych placówki OSTOJA w dniu 29.09.2023r. (piątek) przy upalnej ale już jesiennej pogodzie, 7-osobowa grupa seniorów (STENIA, JOLA, BASIA,MIRUSIA, TADEUSZ, ZENEK i JANUSZ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” po dwóch wakacyjnych turniejach w Parku Południowym gościła na zajęciach i turnieju zintegrowanym w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „OSTOJA” we Wrocławiu przy ul. Stawowej 1A.
Nasze spotkanie z kadrą dydaktyczną i 6 podopiecznych (MARYSIA, RÓZYCZKA, WIESIEK, JACEK, MICHAŁ i PAWEŁ) tradycyjnie , jak ogłosił Jacek zaczęło się od sportowej rozgrzewki.
Przy olbrzymim zaangażowaniu 12 zawodników i aplauzie grupy kibiców turniej integracyjny odbył się w trzech konkurencjach PETANQUE (bule), MINI BOCCE i BOCCIA.

W dniu 28 września odbył się kolejny trening w ramach zajęć z trenerem osiedlowym na osiedlu Muchobór Mały. Korzystając z pięknej pogody można było w przyjemnej atmosferze przeprowadzić zajęcia.Tym razem akcent treningowy skupił się na znaczeniu solidnej rozgrzewki i rozciągania po treningu. Dodatkowo młodzież miała możliwość poznać różne ćwiczenia w ramach gimnastyki ogólnorozwojowej.


Piękna pogoda w październiku pozwala, że zajęcia na Nowym Dworze trwają w najlepsze. Na SP 113 poza popularnymi sportami bawimy się też w takie sporty zespołowe jak rugby.

W ostatnią niedzielę trener Daniel wraz ze swoją grupą kibicowali drużynie Śląska Wrocław w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok. Dzieci chętnie uczestniczyły również w atrakcjach sportowych przygotowanych przez trenerów. Mecz ostatecznie zakończył się remisem. Po ostatnim gwizdku dzieci w dobrych nastrojach zbierały autografy od swoich ulubieńców.

W dniu 26.10. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora zorganizowały już po raz trzeci MISTRZOSTWA WROCŁAWIA SENIORÓW W BULE (PETANUE) 2022 = w ramach Senioralnych Śród z Bulami bez Bólu (SŚzBbB) -  turniej drużyn trzyosobowych (triplety)  a rozegrany systemem każdy z każdym . uczestniczyło 11 zespołów łącznie 36 zawodników (26seniorek  i 10seniorów) z całego Wrocławia i okolic. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach systemem każdy z każdym i mecze o miejsca.

Przy przepięknej jesiennej pogodzie po 3 godzinnej rywalizacji bez porażki, zwyciężyła drużyna PRZEDMIEŚCIA która po dogrywce pokonała drużynę z KRZYKÓW 4:3. W meczu o 3 miejsce drużyna PSIE POLE Poleska pokonała drużynę Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego3 (U3WUWr)

W dniu wczorajszym 26. października w sali LO XIV zainaugurowaliśmy po wakacjach zajęcia z bilardu dla seniorów. 3 panie i 3 panów pod okiem trenera senioralnego Grzegorza rozpoczęło lub kontynuowało naukę gry w bilard. Czas gry minął bardzo szybko, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i umawiali się na następną środę. Zapraszamy serdecznie seniorów, mile widziane nowe osoby. Zapewniamy szkolenie, sprzęt i dobre towarzystwo :)

W dniu 16 października przy pięknej słonecznej pogodzie w Parku Grabiszyńskim (polana przy Grobie Żołnierza) odbył się Piknik /Festyn. Podczas niedzielnej imprezy, w której uczestniczyły całe rodziny (dzieci, rodzice, dziadkowie) przygotowano mnóstwo sportowych atrakcji między innymi:
- warsztaty nordic walking z możliwością uczestniczenia w treningu prowadzonym przez instruktora
- warsztaty gry w bule z możliwością uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez instruktora

W dniu 23 października w trakcie meczu  Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok w sektorze rodzinnym z dużym powodzeniem funkcjonowało miasteczko sportowe przygotowane przez trenerów osiedlonych. Odwiedziło nas przeszło 800 młodych wrocławian. Zapraszamy na kolejne spotkania w listopadzie.

W dniu 19.10. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się CZWARTY JESIENNY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn trzyosobowych (triplety) a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 6 zespołów - łącznie 20 zawodników (15 seniorek i 5 seniorów). Kapitanami drużyn znowu byli Panowie o ile było to możliwe. Przy przyjaznej jesiennej pogodzie po ponad 2-godzinnej rywalizacji bez porażki zwyciężyła drużyna WŁADKA z NINĄ i MAGDĄ. Wyprzedzili drużynę ELI i drużynę JERZEGO.

WYNIKI  III Jesiennego TURNIEJU

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć trenera senioralnego Macka Materkowskiego z seniorami na Partynicach.

W dniu 12.10. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się TRZECI JESIENNY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn trzyosobowych (triplety)  a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 6 zespołów - łącznie 20 zawodników (12 seniorek i 8 seniorów). Kapitanami drużyn byli dzisiaj panowie.

Przy pięknej jesiennej pogodzie po ponad 2-godzinnej rywalizacji bez porażki zwyciężyła drużyna JERZEGO z TERESĄ2 i MIRKĄ a w ostatnim meczu wsparła ich DANUSIA. Wyprzedzili drużynę WŁADKA i drużynę ANTONIEGO.

WYNIKI  III Jesiennego TURNIEJU

W dniu 05.10. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się DRUGI JESIENNY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn trzyosobowych (triplety)  a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 7 zespołów łącznie (22 seniorek i seniorów). Przy pięknej jesiennej pogodzie po ponad 2 godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna IRENA2 KRYSTYNA2 i JERZY, którzy wyprzedzili drużynę MARTY i drużynę ELI.

WYNIKI  II Jesiennego TURNIEJU

W poniedziałek 3 października ponownie byliśmy obecni na Tarczyński Arena przy okazji rozgrywanego meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wartą Poznań. Pomimo niedużej frekwencji na stadionie najmłodsi kibice chętnie korzystali z atrakcji miasteczka sportowo - rekreacyjnego przygotowanego przez naszych trenerów.

Tymi słowami Michał Piechel – Doradca Prezydenta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnością – otworzył pierwszą edycję Wrocławskiej Integracyjnej Olimpiady Młodzieży:
"Pierwszym aspektem Olimpiady jest, powtarzając za klasykiem: Sport to zdrowie, a szczególnie sport dla osób o wyjątkowych potrzebach, tj. aktywna, skuteczna rehabilitacja, która umożliwia samodzielne życie i aktywność w społeczeństwie. Drugim aspektem Olimpiady powinna być integracja, która oznacza otwartość i całkowite zaakceptowanie drugiego człowieka niezależnie od tego, jaki jest. To wydarzenie jest adresowane do każdej społeczności wrocławskiej. Chcemy tym wydarzeniem dać mocny sygnał organizatorom światowych igrzysk, że można połączyć w jedną imprezę, pod jednym parasolem igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie, że oba te wydarzenia powinny się odbywać w jednym czasie."

W dniu 27.10.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”   w Parku Południowym odbył się  SZÓSTY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). W turnieju wystartowało dwanaścioro seniorek i seniorów  (sześć drużyn dwuosobowych) którym kibicowało co najmniej tyleż kibiców którzy mieli możliwość spróbować gry w petanque. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2 godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy pięknej jesiennej  pogodzie zwyciężyła drużyna Antoniego ze Stasiem przed Magdą z Basią i Teresą z Bożeną. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.

Na taki mecz długo czekaliśmy! WKS Śląsk Wrocław rozegrał efektowny mecz koszykarski. Ostatecznie Śląsk Wrocław rozgromił MKS Dąbrowa Górnicza wynikiem 106:60.

Trener Mikołaj Kaczmarek w sobotnie popołudnie zorganizował wyjście na mecz Energa Basket Ligi pomiędzy Śląskiem Wrocław a MKS Dąbrowa Górnicza.
Spotkanie było bardzo ciekawe i stało na wysokim poziomie. Grupie podobała się kolejna wizyta w Hali Orbita. Cieszy przede wszystkim wysoka wygrana Śląska Wrocław. Wszyscy fani stworzyli fantastyczną atmosferę na trybunach.
Grupa zapowiedziała, że nadal będzie wspierać swoich ulubieńców podczas następnych ligowych kolejek.

W dniu 23. października na terenie wrocławskiej Pergoli odbyły się Mistrzostwa Seniorów w Nordic Walking.
Pomimo niesprzyjającej pogody (wiatr, przelotne opady deszczu) grupa około 20 seniorów wzięła udział w zawodach w trzech kategoriach wiekowych: 60+, 70+, 80+. Chociaż najważniejszy był udział i dobra zabawa, rywalizacja była zacięta.
W najstarszej kategorii zwyciężyła Irena Paszek, w 70+ Alina Pluskota przed Barbarą Jaskułą i Barbarą Krzyżaniak, a w kategorii 60+ Iwona Zaręba przed Bronisławą Cybulą i Hanną Łazorczyk. Jednak zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy zawodów pokazując hart ducha i pogodny nastrój.
Zawody organizowane były przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy, Halę Stulecia i wolontariuszy projektu Fundacji Orły Sportu. Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 20.10.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się  PIĄTY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). W turnieju wystartowało piętnaścioro seniorek i seniorów  (pięć teamów trzyosobowych) . Zawody rozegrano systemem każdy z każdym oraz mecze o miejsca. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy pięknej jesiennej  pogodzie zwyciężyła drużyna Zygmunta z Magdą i Teresą, która w finale pokonała 10:9 drużynę Janusza z Martą i Bogdanem. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.

Trener Mikołaj Kaczmarek zorganizował w sobotni wieczór wyjście na mecz rozgrywek Ekstraklasy.
Spotkanie było bardzo interesujące i emocjonujące. Zakończyło się ono niestety porażką gospodarzy 1:2.
Młodzieży bardzo podobają się częste wizyty z animatorem na Stadionie  Wrocław przy okazji wydarzeń sportowych. Grupa mimo jesiennej oraz chłodnej pogody była zadowolona z dobrze spędzonego czasu na trybunach. Poprzez doping i oglądanie swoich ulubieńców z perspektywy sektora rodzinnego wszyscy uczestnicy tego wydarzenia mogli kolejny raz poczuć atmosferę widowiska na żywo.

W dniu 13.10.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się CZWARTY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (JSŚzBbB).
W turnieju wystartowało dziesięcioro seniorów (pięć teamów dwuosobowych) ale jak zwykle dodatkowo kilkoro seniorów poznało praktycznie zasady tej przyjaznej seniorom dyscypliny sportowej. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym oraz mecze o miejsca. Po prawie 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy jesiennej „bularskiej” pogodzie, zwyciężyła drużyna Magdy z Antonim przed Ewą i Ireną oraz Basią i Zygmuntem. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami 
Turniej był bardzo zacięty i trzeba było rozegrać dodatkowe mecze aby ustalić ostateczną klasyfikację. Na zakończenie w meczu pocieszenia Panowie (w składzie Antoni, Andrzej i Staś) pokonali 6:3 Panie (Ewa, Irena i Teresa3).
 
W dniu 10.10 (niedziela) trenerzy osiedlowi Michał, Daniel, Zdzisiek, Ola i Marcin zorganizowali dla swoich podopiecznych lokalny turniej piłki nożnej. W wydarzeniu czynnie wzięło udział ponad 45 dzieci podzielonych na dwie kategorie wiekowe. W młodszej kategorii udział wzięły trzy zespoły, natomiast w starszej cztery. Obie kategorie były rozgrywane w formacie 5+1 (5 zawodników w polu + bramkarz) z możliwością wystawienia graczy rezerwowych. Mecze były podzielone na dwie połowy po 5 minut każda. Po turnieju zwycięska ekipa mogła spróbować swoich sił w krótkim meczu pokazowym przeciwko drużynie złożonej z trenerów :). 
Przez cały czas trwania zawodów młodzi adepci dzielnie walczyli, a rodzice dumnie wspierali swoje pociechy. Turniej miał charakter towarzyski, ale nie zabrakło wielu emocji, zwrotów akcji i przede wszystkim sportu i aktywności na wysokim poziomie.
Dla wszystkich uczestników przewidziane były nagrody i drobne upominki, a najlepsze zespoły zabrały do swoich domów puchary :).
 

W dniu 7. października w klubie bilardowym La Sezam kilkunastu seniorów z trenerem Grzegorzem rozpoczęło naukę gry w bilard.
Pod okiem Dominiki - wolontariuszki z XIV LO seniorzy poznali podstawowe zasady, technikę uderzeń, przebieg gry. Teoria łączyła się z praktyką ponieważ seniorzy mieli również czas cieszyć się grą. Nauka szła w błyskawicznym tempie i odnotowaliśmy już pierwsze sukcesy w postaci zwycięskich uderzeń.
Dwie godziny minęło nie wiadomo kiedy, wszyscy byli zadowoleni i oczekują na ciąg dalszy.
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 06.10.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się TRZECI TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
Chyba dzisiejszy poranny deszcz zniechęcił seniorów bo wystartowało tylko sześcioro (a szkoda bo przez 2 h pogoda była idealna do kulania) - i po raz pierwszy było więcej Panów niż Pań. Był to turniej singlowy.
Zyskali na tym kibice, spacerowicze parku (w grupie ponad 10), od przedszkolaka do seniora w tym jedna osoba niepełnosprawna - mieli okazję poprzez nasz instruktaż (dziękuję Stasiowi i Antoniemu za zaangażowanie) praktycznie – zagrać w tą przyjazną grę plenerową.
Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po prawie 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy idealnej „bularskiej” pogodzie, zwyciężył Janusz przed Zygmuntem i Stasiem. Uczestnicy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

W dniu 04.10.2021r. poniedziałek o godz.12.30 w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się przełożone z ubiegłego wtorku (z powodu deszczu) zajęcia - zawody w wrocławskim Rodzinnym Centrum Golfa (RCG)
W zajęciach uczestniczyło dwanaścioro seniorek i seniorów. Rywalizacja - zabawa odbyła się w dwóch golfowych konkurencjach: minigolf i strzały.
Po prawie dwugodzinnej rywalizacji ten dwubój wygrała ALA przed IWONĄ, HANIĄ , MARKIEM i GOSIĄ. Gratulujemy! Poniżej kilka zdjęć z tej zaciętej rywalizacji.

Trener Mikołaj Kaczmarek razem ze swoimi podopiecznymi wybrał się na niedzielny mecz Energa Basket Ligi. Spotkanie było bardzo interesujące i stało na wysokim poziomie. Grupie podobała się wizyta w Hali Orbita. Trybuny były wypełnione po brzegi a kibice stworzyli fantastyczną atmosferę. Jak widać na załączonych zdjęciach koszykówka cieszy się dużym zainteresowaniem we Wrocławiu.

Zaledwie dwa dni po wyraźnej przegranej z Kingiem Szczecin zawodników Śląska czeka kolejny trudny mecz w BKT EuroCup. We wtorkowe popołudnie wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z czarnogórskim Buducnost VOLI Podgorica. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Start rozgrywek zdecydowanie nie układa się po myśli Olivera Vidina i jego drużyny. Kontuzje nękające rozgrywających, kiepski styl gry zespołu i zaledwie dwie wygrane w sześciu pierwszych meczach sezonu. Po tym, jak Śląsk roztrwonił dużą przewagę w starciu z Cluj-Napoca, w ostatni weekend ponownie przegrał w Hali Orbita – tym razem aż 60:83 z Kingiem Szczecin.

Światełkiem w tunelu dla kibiców z Wrocławia może być zakontraktowanie nowego rozgrywającego – Frankie Ferrariego. Amerykanin wyląduje we Wrocławiu we wtorek i tym samym nie będzie mógł jeszcze pomóc drużynie w najbliższym meczu. Do stolicy Czarnogóry razem z zespołem poleciał za to Joe Bryant Jr., który zadebiutował już w EuroCupie w starciu z Cluj. Z powodu kontuzji niedostępni pozostają Jawun Evans i Łukasz Kolenda.

Znacznie lepiej od WKS-u zaczęła sezon drużyna z Podgoricy. W Lidze ABA Buducnost jest jedyną niepokonaną ekipą obok dwóch zespołów z Belgradu – Partizana i Crveny Zvezdy. W EuroCupie nasi najbliżsi rywale rozpoczęli zmagania od domowej wygranej z Lietkabelisem (76:65), a przed tygodniem nieznacznie ulegli Turk Telekom w Ankarze (77:79). Warto jednak zaznaczyć, że w tym spotkaniu Buducnost kilka minut przed końcem przegrywała 14 punktami, a o zwycięstwo biła się do ostatniej akcji.

Trenerem czarnogórskiej drużyny jest dobrze znany we Wrocławiu Petar Mijović, który poprowadził Śląsk w siedmiu meczach na początku sezonu 2021/22. Najtrudniejszym do zatrzymania przeciwnikiem może być McKinley Wright IV, 24-letni rozgrywający, który jeszcze przed rokiem grał w NBA w barwach Dallas Mavericks. Świetnie spisuje się także podkoszowy JaCorey Williams, za którym trzy bardzo solidne sezony w lidze włoskiej i francuskiej. Ponadto warto zwrócić uwagę na doświadczonego obieżyświata Brandona Paula czy utalentowanego Francuza Yoana Makoundou.

Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki oraz sytuację kadrową Śląska, trudno o optymizm przed spotkaniem w Podgoricy. Zdecydowanym faworytem będą nasi rywale, lecz my jak zawsze wierzymy w zwycięstwo i trzymamy kciuki za naszą drużynę. Transmisję obejrzycie w Polsacie Sport Extra.

Mincidelice JL Bourg-en-Bresse wyraźnie pokonał WKS Śląsk Wrocław 90:74 w 1. kolejce BKT EuroCup. Podopieczni Olivera Vidina pokazali w tym meczu dwa oblicza – w pierwszej połowie ich gra mogła się podobać, ale po przerwie znacznie odstawali od rywali.

Do Francji Śląsk poleciał borykając się z dużymi problemami na pozycjach obwodowych. Do gry wrócił co prawda Jawun Evans, ale w składzie zabrakło Aleksandra Wiśniewskiego, a do gry nie był gotowy także Łukasz Kolenda. WKS rozpoczął mecz piątką Evans, Hassani Gravett, Jakub Nizioł, Saulius Kulvietis i Dusan Miletić.

Trójkolorowi zaczęli świetnie – od prowadzenia 5:0 – i tę przewagę byli w stanie utrzymać przez większość pierwszej kwarty. Znakomicie prezentował się Miletić, który był nie do zatrzymania pod koszem i już po kilku minutach miał na koncie 9 punktów. Sporo energii w ofensywie dawali też Nizioł i Gravett, a wśród rywali wyróżniał się Hugo Benitez (12 oczek w 7 minut na parkiecie). Pod koniec pierwszej kwarty rywale odrobili straty i wyszli na prowadzenie, wygrywając tę część gry 24:22.

W kolejnej odsłonie JL Bourg zaczął stopniowo budować przewagę. W ofensywę WKS-u wkradło się sporo niepewności, przez co częściej oddawaliśmy wymuszone rzuty pod presją czasu. Jeden z nich – trójka Gravetta – natchnął nas jednak do lepszej gry i niedługo przed przerwą dogoniliśmy rywali. Końcówka pierwszej połowy należała do Francuzów i po punktach Kevina Kokili oraz Isiaha Mike’a w ostatnich 30 sekundach to oni prowadzili 46:42.

Drugą połowę otworzyły dwa celne rzuty z dystansu Jeremy’ego Morgana, które niejako “ustawiły” całą grę po przerwie. JL Bourg złapał spory luz w grze i serią 21-4 praktycznie zapewnił sobie wygraną w całym spotkaniu. Grający znacznie szerszą rotacją zespół z Francji miał kilku liderów, a obok wcześniej wymienionych Beniteza i Morgana wyróżnić należy niezłą grę Bryce’a Browna, byłego zawodnika Kinga Szczecin. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 67:53.

Ostatnia kwarta była formalnością. Po przerwie sporo minut na parkiecie dostał Jawun Evans, ale w jego grze widać było jeszcze brak rytmu meczowego i zgrania z kolegami z drużyny. Naszej drużynie brakowało energii i pomysłu widocznego przed przerwą. W efekcie o drugiej połowie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 90:74.

Mincidelice JL Bourg-en-Bresse – WKS Śląsk Wrocław 90:74 (24:22, 22:20, 21:11, 23:21)

Zapraszamy seniorów zarówno grających w bilard jak i chcących się nauczyć tej ciekawej gry na zajęcia do LO nr XIV  ul. Brucknera w każdą środę w godz. 17.30 - 19.30. Zapisy przyjmuje trener senioralny Grzegorz Ulańczyk tel. 663 670 008