Blue Flower

Na zaproszenie Prezesa i trenera boccie Wojewódzkiego Zrzeszenia START w dniu 04.10.2023r. (środa) w godzinach późno popołudniowych 5-osobowa grupa seniorów (Stenia, Bożenka, Lesław, Zenek i Janusz) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” gościła na zajęciach i meczu zintegrowanego w Centrum Sportowym Wojewódzkiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych START we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 33.
Nasze spotkanie z trenerem boccie - Mirkiem i jego zawodnikami Karolem i Grześkiem rozpoczęliśmy od zwiedzenia nowoczesnego Obiektu Treningowego START (niedawno otwartego). Trener przedstawił nam również boisko, zasady i sprzęt dyscypliny paraolimpijskiej BOCCIA – trochę inny niż w PETANQUE – ale przecież pochodzący z tego samego „korzenia” dyscyplin („petanko- bulopodobnych” – tak jaki BOCCE).
Przy olbrzymim zaangażowaniu 6 zawodników i ich trenerów odbył się trening i mecze (drużyn trzyosobowych i singlowe) zakończone wynikami satysfakcjonującymi wszystkich uczestników i trenerów.
Nie wynik był jednak najważniejszy, ale to że już po raz drugi w dziejach Senioralnych Spotkań z Bulami bez Bólu zagraliśmy w składach mieszanych (zagraliśmy też mecze między sobą) z pełnym zadowoleniem wszystkich uczestników tej nowatorskiej, integracyjnej zabawy z dyscyplinami „petanko-bulopodobnymi” (BOCCIA).
Po ponad 1,5-godzinnym spotkaniu - żal się było rozstawać – ale planujemy jeszcze nie raz się spotkać w tym roku. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia.