Blue Flower

Po wczorajszym Turnieju Przygotowawczym (18 seniorek i seniorów) dzisiaj  04.10.2023r. tradycyjnie w środę przy już jesiennej pogodzie rozegraliśmy Pierwszy Jesienny Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W turnieju uczestniczyło 26 zawodników (18 seniorki i 8 seniorów) połączonych w 8 drużyn oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego a w szczególności nasz nowy przyjaciel Tadeusz2 (grał z nami wczoraj) z poznańskiego kabaretu TEY (Laskowik, Smoleń),  który uczył naszych seniorów poruszania się na nowoczesnym wehikule (jak na zdjęciu – jedna ze zwyciężczyń dzisiejszego turnieju).
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym, w dwóch grupach i mecze o miejsca.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna IRENKI2 z BASIĄ i MAGDĄ przed drużyną ALICJI i drużyną STENI. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z słodkimi nagrodami na zakończenie (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy).

WYNIKI TURNIEJU

  1. Irenka2, Basia i Madzia           po 11pkt. do SŚzBbB;
  2. Ala, Jola1 i Kasia                       po 9 pkt. do SŚzBbB;
  3. Stenia, Jola2, Józek iZygmunt  po 7 pkt. do SŚzBbB;
  4. Staś, Andrzej i Zenek   po 5 pkt. do   SŚzBbB;
  5. Mirusia, Janek iTadeusz1            po 4 pkt. do  SŚzBbB;
  6. Ela, Ola, Teresa2 i Janusz                 po 3 pkt. do  SŚzBbB;
  7. Wanda, Krysia3 i Lesław po 2 pkt do SŚzBbB;
  8. Bożenka,Krystyna2 i Leon ……… po 1 pkt. do  SŚzBbB.

ZAPRASZAM na jutrzejsze zajęcia 11.00, i zajęcia w przyszłym tygodniu (wtorek, czwartek – godz. 11) i DRUGI Turniej Jesienny SŚzBbB (środa – 11), wszystko w Parku Południowym przy pomniku F. Chopina. ZAPRASZAMY