Blue Flower

Dzień dobry Państwu,
trudno zebrać myśli, ale wojna nerwów jeszcze trochę potrwa. W obliczu pożogi u progu musimy szczególnie zadbać o najmłodszych i najstarszych. Dzieci nie rozumieją, czemu to się dzieje. Starsi rozumieją aż za dobrze, a to ogromny stres. Co możemy zrobić? Skupić się na działaniu i zadbać o siebie, i o innych. Seniorzy angażują się w zbiórki darów, udostępniają swoje mieszkania, opiekują się dziećmi z Ukrainy. Nie każdy tak może. Ale chcąc pomóc, wybierajcie wiarygodne akcje, ponieważ seniorzy są szczególnie narażeni na dezinformację i zwykłe oszustwa. Publikujemy listę wiarygodnych zbiórek i akcji dla Ukrainy. Do krajów sąsiadujących z Ukrainą uciekają też seniorzy. Polscy emeryci na Ukrainie tracą możliwość pobierania emerytury w związku z wojną. Co robić? Polska emerytura dla seniora na terenie Polski, Rumunii, Mołdawii, Słowacji, Czech, Niemiec [INSTRUKCJA].

Zdrowie na trudne czasy to podstawa!
Sposób, w jaki Ministerstwo Zdrowia informuje o bezpłatnych lekach dla seniorów, jest – oględnie mówiąc – mało przyjazny seniorom. Postanowiliśmy coś z tym zrobić, chyba się udało. W tej oto prostej wyszukiwarce leków 75+ sprawdzisz, czy możesz otrzymywać swoje leki za darmo. Wystarczy, że wpiszesz w okienku „Szukaj” nazwę leku lub substancji czynnej. Czasem wystarczy nawet kilka pierwszych liter nazwy. Można powiedzieć, że rozpoznaje lek już po pierwszej nutce:)

Opłaty za "bezpłatne" sanatorium na NFZ idą w górę od kwietnia 2022 r. Poznaj nowe stawki.

Marzec to miesiąc walki z rakiem jelita grubego. To podstępna choroba, która latami może nie dawać objawów. Jak ją wykryć? Prostym, dyskretnym, domowym testem na krew utajoną w kale (TEST FOB). Wyjaśniamy, jak to działa.

Wzięliśmy pod lupę kolejną opaskę życia, tym razem od Comarch. Wyjaśniamy, jak działa, ile kosztuje i komu może pomóc uratować zdrowie, a nawet życie.

Piszemy też o potwierdzonych w badaniach zaletach dzikiej róży w formie proszku. LitoFlex® to właśnie proszek z tego owocu, który otrzymuje się w sposób pozwalający zachować jego dobroczynne właściwości. Zawiera on m.in. galaktolipid GOPO®, który jest cennym wsparciem dla zwyrodniałych stawów, ale nie tylko. Ciekawe!

Już w środę 9 marca br. Zapraszam do lektury kolejnego Newsletter'a. O czym będzie? Konia z rzędem temu, kto to wie. Bądźmy dzielni i solidarni! Chwała Bohaterom!