Blue Flower


W dniu 18 grudnia w kręgielni Sky Bowling odbyły się Mistrzostwa Wrocławia Programu Trenera Senioralnego ze Sportową Rodziną z udziałem bardzo licznej grupy wrocławskich seniorów, rywalizacja była bardzo zacięta ale rozgrywana była w duchu fair play.
Na zakończenie mistrzostw sześciu pierwszych zawodników w kategorii Pań i Panów otrzymało dyplomy, trzech pierwszych okolicznościowe puchary/statuetki. Nagrody wręczane były przez Przewodniczącego WSZS Bohdana Aniszczyka i Dyrektora Programu Bogusława Zawiszę, którzy na zakończenie turnieju podziękowali wszystkim uczestnikom tak licznego udziału oraz z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku życzyli wszystkim uczestnikom i ich rodzinom dużo zdrowia i pomyślności.
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 13 grudnia wrocławscy seniorzy z programu Trener Senioralny ze Sportową Rodziną byli uczestnikami wydarzenia Wrocławskie Spotkania Seniorów w Magnolia Park, Przez blisko 3 godziny 25 seniorów miało możliwość gry w bule, darta, rzucanie do celu. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy rozgrzewką przy muzyce poprowadzoną przez trenerkę Karolinę, potem sportowa rywalizacja, która była bardzo zacięta ale rozgrywana w duchu fair play.
Na zakończenie zostały rozdane nagrody za poszczególne konkurencje a potem wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na kawę i herbatę do Kuchni Marche, gdzie seniorzy mieli możliwość podzielenia się swoimi uwagami dotyczącymi udziału w programie Trener Senioralny.
Kolejne spotkanie w Magnolia Park jeszcze w tym roku, szczegóły wkrótce. WSZS bardzo dziękuje wszystkim seniorom za udział w naszej imprezie oraz trenerom senioralnym Karolinie,Grzegorzowi, Mikołajowi i Wojtkowi za profesjonalne przeprowadzenie imprezy.
Osobne słowa uznania za pomoc i umożliwienie przeprowadzenia imprezy kierujemy do dyrekcji Magnolia Park i Kuchni Marche.
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 18.12. 2023 (poniedziałek) 10-osobowa grupa seniorek i seniorów z Senioralnych Spotkań z bulami bez bólu, Programu Wrocławski Trener Senioralny kibicowała siatkarkom VOLLEY w hali Orbita w meczu z UNIĄ Tarnów.
Nasze dziewczyny walczyły dzielnie do końca ale przegrały 2:3 (25:20, 17:25; 23:25, 25:22, 13:15), mecz był bardzo zacięty ale przegraliśmy . Niestety wydaje się, że pozostanie nam walka o utrzymanie się w LIDZE, w kontekście zwycięstwa Opolanek z Bielskiem 3:1.
Bielszczanki będą kolejnym rywalem naszych dziewcząt w Orbicie w przedsylwestrową (30.12) sobotę. BĘDZIE CIĘŻKO ale KIBICUJEMY!

W  tygodniu przedświątecznym odbyły się pierwsze zajęcia w ramach współpracy Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego z Centrum Aktywności Borek.
Przez ponad dwie godziny nasi seniorzy rywalizowali w popularne boule w wersji halowej pod okiem trenera Adama Omelana. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

Przypominamy wszystkim seniorom, że nieprzerwanie trwają zajęcia nauki i gry w bilard. W każdą środę w godz. 17.30 - 19.30 na terenie XIV LO przy ul. Brucknera zapraszamy naszych seniorów, żeby w miłej atmosferze przyjemnie spędzić czas.

Podczas inauguracji nowej hali Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach trenerzy osiedlowi i senioralni przygotowali stanowiska, przy których kibice - zwłaszcza najmłodsi - spędzali aktywnie czas przed i w czasie przerwy meczu ligowego naszej kobiecej drużyny koszykarskiej.
Przygotowane atrakcje cieszyły się ogromną popularnością i widać było, że taka forma uatrakcyjnienia czasu przerw w meczu bardzo przypadła do gustu dzieciom i ich rodzicom.

Dzisiaj tj. czwartek 07.12.2023r. w Sali Lustrzanej Stowarzyszenia Świętego Brata Alberta odbył się TURNIEJ MASTERS 2023 zamykający i podsumowujący cały sezon Senioralne Środy z bulami bez bólu 2023 (odbyło się 30 turniejów środowych i MASTERS). W Turnieju uczestniczyło 8 najlepszych zawodników (4 seniorki i 4 seniorów) w klasyfikacji całego 2023 (wiosna, lato, jesień).
Turniej (extra wysoko punktowany) był podwójnym turniejem, singlowym w SOFT PETANQUE i BOCCIE i rozegrany został systemem każdy z każdym.
Po 2-godzinnej rywalizacji w obu Turniejach niespodziewanie zwyciężył ANDRZEJ, ale dzielnie walczył z nim JANEK i IRENKA2, a wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu i w przyjemnej wesołej przedświątecznej atmosferze.

W dniu 06.12.2023r. (środa – MIKOŁAJA) po przygotowaniu zaśnieżonych bulodromów (bardzo DZIĘKUJĘ – Steni, Oli, Zenkowi, Jankowi, Jackowi, Józkowi i Stasiowi ) a w ogóle wszystkim 19 uczestnikom Mikołajkowego VI JESIENNEGO TURNIEJ „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) , którzy pod przywództwem MIKOŁAJA (Steni) , LAUREATKI wrocławskiego Konkursu ŻYCZLIWA SENIORKA 2023 – dla nas NAJŻYCZLIWSZEJ, rozegrała zawody FINAŁOWE cyklu jesiennego (przy prawdziwej ZIMIE - zdjęcia).
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym. Po prawie 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła bez porażki drużyna MIRUSI z Martą i Basią przed drużyną Irenki z Psiego Pola. Mecze były zacięte i nie było drużyny bez ZWYCIĘSTWA – BRAWO. Wszystko jak nakazuje tradycja odbyło się bez bólu i w przyjemnej wesołej mikołajkowej atmosferze. Słodyczy i prezentów mieliśmy w nadmiarze, bo sami o to zadbaliśmy , szczególnie Ola i Basia - DZIĘKUJEMY.

W niedzielę 3-go grudnia trenerzy osiedlowi i senioralni kolejny już raz w tym sezonie przygotowali na terenie stadionu Tarczyński Arena miasteczko sportowe. Tym razem Śląsk podejmował mistrza Polski - Raków Częstochowa. Trenerzy przygotowali wiele atrakcji. Chętni mogli skorzystać między innymi z : boisko do badmintona, bramkę celnościową, stoły do piłkarzyków, tarcze do darta, stanowisko do rzutu woreczkami oraz jeża ringo, tenis stołowy. Stanowiska były oblegane prze licznie przybyłych kibiców (komplet 40 tysięcy) a kibice zadowoleni z tytułu mistrza jesieni. Mecz zakończył się remisem 1:1. Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 03.12. 2023 (niedziela) okrojona (późna pora meczu, pogoda, niedziela) grupa seniorów z Senioralnych bul bez bólu, programu Wrocławski Trener Senioralny - Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego kibicowała siatkarkom VOLLEY w hali Orbita w meczu Z UNI Opole.
Nasze dziewczyny tak jak prorokowaliśmy wygrały 3 : 1 (25:22; 25:20; 20:25, 25:23), mecz był bardzo ciekawy i emocjonujący.
Jako że byliśmy z Józkiem dość wcześnie była szansa zmierzyć się z młodzieżą w VOLLEY-owskiej STREFIE WYZWAŃ, kto próbował wie że to nie lada wyczyn. Dla sprawnego seniora to jednak rzecz do przeskoczenia -ZOSTAŁEM JEDNYM ZE ZWYCIĘZCÓW, których wyróżniono po drugim secie przydatną siatkarską nagrodą– MOŻNA? MOŻNA.

W dniu 30.11.2023r. (czwartek) po raz pierwszy w sezonie jesiennym a właściwie zimowym, 10-osobowa grupa z Senioralnych Spotkań z BULAMI bez BÓLU – Programu Wrocławski Trener Senioralny, skorzystała z możliwości trenowania naszych ulubionych dyscyplin sportu w Sali lustrzanej, gościnnie udostępnionej nam przez Stowarzyszenia Świętego Brata Alberta.
Nasze spotkanie jak zawsze rozpoczęło się od lekkiej rozgrzewki, a następnie odbyliśmy dwie tury Turnieju (mecz i rewanż) - każdy z każdym mecze w tzw. SOFT PETANQUE (miękkie bule – aby nie niszczyć wykładziny podłogowej) , w której bezkonkurencyjna (bez porażki) okazała się drużyna STENI z Mirusią i Zenkiem.

Pomimo, iż tegoroczna edycja programu Wrocławski Trener Senioralny oficjalnie zakończyła się a nowa rozpocznie się - miejmy nadzieję - w marcu, to nieprzerwanie trwają zajęcia nauki i gry w bilard. W każdą środę w godz. 17.30 - 19.30 na terenie XIV LO przy ul. Brucknera zapraszamy naszych seniorów, żeby w miłej atmosferze przyjemnie spędzić czas.

W dniu 19 grudnia w kręgielni Bowling Center - Sky Tower odbyły się V Mistrzostwa Wrocławia Seniorów w Kręglach w ramach programu Trener Senioralny. Była to jednocześnie ostatnia impreza podsumowująca działania programu Trener Senioralny w 2022 r. W turnieju wystartowało 44 zawodników, 29  seniorek i 15 seniorów. Zawody rozegrano na dziesięciu torach w dwóch rundach po 10 partii – do punktacji zaliczano najlepszy wynik z dwóch rund. Po 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze wśród Pań zwyciężyła "Iwonka" a wśród Panów "Stasiu". Wszystkim seniorom życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2023 Roku, a przede wszystkim zdrowia i uśmiechu na co dzień. Zapraszamy w przyszłym 2023 roku – do zobaczenia!

W dniu 19 grudnia w kręgielni Bowling Center - Sky Tower odbyły się Mistrzostwa Wrocławia Seniorów Wrocławskiego programu Trener Senioralny i jednocześnie była to ostatnia impreza podsumowująca działania programu Trener Senioralny w 2022 r. W zawodach oprócz sportowej rywalizacji był czas na podzielenie się swoimi uwagami i spostrzeżeniami przy kawie i herbacie uczestników programu - Pań i Panów Seniorów z realizatorami programu między innymi z Bohdanem Aniszczykiem i Bogusławem Zawiszą.
Całe spotkanie i zawody odbyły się w świątecznej atmosferze i wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe świąteczne koszulki, słodycze a najlepsi w rywalizacji sportowej puchary, medale i dyplomy. Uczestnicy zawodów przekazali na nasze ręce podziękowania za możliwość uczestniczenia już kolejny rok w programie Wrocławski Trener Senioralny i mają nadzieję, że w 2023 roku program będzie kontynuowany.
W turnieju wystartowało 44 zawodników (29 - seniorek i 15 – seniorów}. Zawody rozegrano na dziesięciu torach w dwóch rundach po 10 partii – do punktacji zaliczano najlepszy wynik z dwóch rund. Po 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze zwyciężyła wśród Pań – IWONKA a wśród Panów – STASIU.

W dniu 08.12.2022r grupa seniorów z Senioralnych Śród z Bulami bez Bólu z programu Wrocławski Trener Senioralny kibicowała już po raz trzeci naszej drużynie VOLLEY Wrocław w meczu siódmej kolejki Tauron Ligi z drużyną UNI Opole. Nasza drużyna odniosła pierwsze domowe zwycięstwo po dwugodzinnej walce 3:1 i wysunęła się na 8 miejsce w tabeli TAURON LIGI. Cała  dziesiątka zadowolona z udanego wieczoru i kolejnego spotkania z SUPERVOLEJKĄ i MIKOŁAJEM (zdjęcia) już szykuje się na kolejny mecz z ENERGA Kalisz (w przedświąteczny piątek 23.12 godz. 19 – nareszcie trochę wcześniej).

W sobotę 3 grudnia Wrocławski Trener Senioralny zorganizował ostatnią w tym roku imprezę w bule dla wrocławskich seniorów. Turniej „Barbórkowy” rozegrany został pod balonem klubu 1KS Ślęza Wrocław, gdzie seniorzy mieli możliwość gry na sztucznej murawie. Warto wspomnieć, że w całym 2022 roku w zawodach i turniejach petanque wystartowało blisko 900 seniorów, z czego prawie 350 zostało sklasyfikowanych. To bardzo dobrze rokuje jeśli chodzi o popularność i frekwencję w kolejnej edycji w 2023 roku!.

W sobotę (03.12.2022r) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” na zaproszenie wrocławskiego klubu sportowego ŚLĘZA zorganizował w ramach piłkarskiego festynu na obiektach Ślęzy (po raz pierwszy na sztucznej trawie i pod dachem) Turniej BARBÓRKOWY dla SENIORÓW i wszystkich chętnych uczestników FESTYNU (głównie rodziców młodych piłkarzy). W Turnieju uczestniczyło 12 drużyn, w którym prym wiedli nasi seniorzy (BRAWO). W ciągu 3-godzinnych zawodów rozegrano 36 meczów (na sześciu „zbudowanych” przez nas trawiastych BULODROMACH) w dwóch grupach po sześć drużyn systemem „każdy z każdym” i mecze o miejsca. W TURNIEJU zwyciężyła drużyna ANTONIEGO przed drużynami KRYSTYNY2 i WIEŚKA.

W dniu 30.11. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zorganizował po raz pierwszy SENIORALNY TURNIEJ „MASTERS PETANQUE 2022” i CZEKOLADOWY TURNIEJ POCIESZENIA (SŚzBbB – Senioralne Środy z Bulami bez Bólu). Był to turniej singlowy 8 najlepszych seniorów w klasyfikacji całorocznej (za nieobecnego ósmego BOGUSIA wystąpiła dziewiąta TERESA2), rozegrany systemem każdy z każdym w  dwóch grupach i mecze o miejsca. Pozostała 11 zagrała turniej pocieszenia - 4 drużyny każdy z każdym i mecze finałowe; łącznie 19 zawodników (14 seniorek  i 5 seniorów) z całego Wrocławia i okolic. Przy mroźnej  listopadowej (andrzejkowej) pogodzie po prawie 3 godzinnej rywalizacji – wyniki Turniejów wyglądały następująco:

Pomimo zimowej pogody w Szkole Podstawowej nr 32 zajęcia odbywają się cały czas dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 21 we Wrocławiu. Oczywiście nie zabrakło jak co roku turnieju mikołajkowo-świątecznego. Jak zawsze frekwencja była bardzo zadowalająca a w piłkarskich potyczkach wzięło udział ponad 20 uczestników. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek. Na zdjęciu zwycięzcy turnieju. 

W dniu 13 grudnia w obecności Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy i wspólnych działań pomiędzy WSZS i 1KS ŚLĘZA WROCLAW. W spotkaniu uczestniczyli Prezes 1KS Katarzyna Ziobro, Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk, Sekretarz WSZS Piotr Widawski oraz radny miasta Wrocławia Romuald Krauze. Spotkanie było również okazją do przedstawienia/zaprezentowania Prezydentowi aktualnych działań WSZS na terenie Wrocławia.

W dniu 13.12.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Bowling Centre – Sky Tower odbyły się Zimowe Mistrzostwa Wrocławia Seniorów w Kręgle (Bowling). W turnieju wystartowało 28 zawodników  (20 - seniorek i 8 - seniorów}. Zawody rozegrano na siedmiu torach w dwóch rundach po 10 partii – do punktacji zaliczano sumę z dwóch rund. Po 1,5 godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze zwyciężyła wśród Pań – MAGDA a wśród Panów – RYSIU.

W dniu 11 grudnia Wrocławski Szkolny Związek Sportowy -TRENERZY OSIEDLOWI wspólnie z 1KS Ślęza Wrocław na obiektach sportowych na Kłokoczycach zorganizował Mikołajki z Trenerem Osiedlowym i 1 KS Ślęza Wrocław. Uczestniczyło przeszło 300 młodych wrocławian, oczywiście nie zabrakło ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA ,który wręczał paczki dla uczestników Mikołajek oraz aktywnie uczestniczył w zajęciach sportowo-rekreacyjnych ( 8 stanowisk) przygotowanych przez TO.
Mikołajki odwiedzili goście:
Prezes 1KS Ślęza Wrocław Katarzyna Ziobro, Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk.
Kolejne spotkanie Mikołajkowe odbędzie się już 14 grudnia na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 32.
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 08.12.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Pomimo już prawie zimowej pogody na lekko śnieżnej nawierzchni w turnieju wystartowały cztery drużyny dwuosobowe.  W wesołej mikołajkowej atmosferze zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po prawie 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna Magdy i Janusza przed Ewą i Irenką oraz Teresą2 i Stasiem. Zwycięzcy jak zwykle zostali nagrodzeni słodyczami.

W ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zakończył się ostatni trzeci (jesienny) cykl turniejów „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
Od początku 2021 roku odbyło się 38 turniejów SŚzBbB, w których sklasyfikowano 96 seniorek i seniorów a we wszystkich turniejach uczestniczyło łącznie prawie 700 zawodników („kulaczy – bularzy”).
MISTRZEM WROCŁAWSKICH SŚzBbB w 2021 roku został STAŚ przed ZYGMUNTEM i IRENKĄ a czołówka klasyfikacji wygląda następująco:

W środę (20.12) w Zajezdni SKATEPARK (Legnicka 65A) 20 osobowa grupa seniorów z „Senioralnych spotkań z bulami bez bólu” gościła na naszym spotkaniu wigilijnym zaprzyjaźnioną grupę podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy OSTOJA (Stawowa 1A) z całym Kierownictwem Placówki – Serdecznie Dziękujemy za uświetnienie naszego spotkania.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy w ramach programu Wrocławski Trener Senioralny 5-miesięczne pilotażowe działania w ramach integracji wrocławskich środowisk senioralnego z środowiskiem osób z niepełnosprawnościami.
Zachęcam do przeczytania i obejrzenia fotografii z tych szczytnych i przynoszących chlubę Naszemu Miastu działań.
INTEGRACJA WROCŁAWSKIEGO ŚRODOWISKA SENIORALNEGO ze ŚRODOWISKIEM OLIMPIAD SPECJALNYCH i ŚRODOWISKIEM PARAOLIMPIJSKIM na bazie dyscyplin PETANKOPODOBNYCH (bulopodobnych)

W poniedziałek 18.12.2023 na kolejnych organizowanych w ramach Wrocławskiego Trenera Senioralnego Senioralnych VI Mistrzostwach Wrocławia w Bowlingu (łącznie 44 przedstawicieli naszej grupy Senioralnych Spotkań z bulami bez bólu, zasygnalizowała swój udział w Mistrzostwach, 2 miejscem KRYSI1 z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego i 3 miejscem STASIA z Gaju).
Po zakończeniu Mistrzostw w kawiarence odbyła się uroczystość nagrodzenia najlepszych Seniorów, którzy zakończyli jesienny i całoroczny cykl „Senioralnych Śród z bulami bez bólu”(SŚzbbb). Dla przypomnienia, poszczególne klasyfikacje wyglądały następująco:

Przy olbrzymim zaangażowaniu TRENERA BOCCIE - Wojewódzkiego Zrzeszenia START w ramach Programu „Wrocławski Trener Senioralny” , na świetnie do tego przygotowanym Obiekcie STARTU (Rakietowa 33) zorganizowaliśmy w dniu 16.12.2023r. (sobota) w godzinach około południowych „I Świąteczny Integracyjny Turniej w dyscyplinach bulopodobnych”.
W pierwszej kolejności , przy rytmie świątecznych melodii , nasze „Marysie” dokonały losowania z trzech koszyków , zawodników do poszczególnych drużyn
wg. klucza: z pierwszego koszyka – SENIOR (kapitan drużyny);
z drugiego koszyka – PARAOLIMPIJCZYK;
z trzeciego koszyka – zawodnik OLIMPIAD SPECJALNYCH.

W dniu 14.12. 2023 (czwartek) 12-osobowa grupa seniorek i seniorów z Senioralnych Spotkań z bulami bez bólu, Programu Wrocławski Trener Senioralny kibicowała siatkarkom VOLLEY w hali Orbita, w meczu ze STALĄ Mielec.
Nasze dziewczyny kolejne ciężko wywalczone zwycięstwo , 3 : 2 (25:27; 26:24; 23:25, 25:19, 15:10) mecz był bardzo zacięty a wynik pozwoli wrocławiankom „piąć się w górę” ligowej tabeli .
Następny mecz w Hali Orbita już na początku przyszłego tygodnia z UNIĄ Tarnów, na który nasi seniorzy już szykują gardła – oby kolejne zwycięstwo.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zapisanych seniorów na Mistrzostwa Wrocławia w Kręglach o Puchar Przechodni Prezesa Sky Bowling. Zawody odbędą się w kręgielni Sky Bowling w Sky Tower w dniu 18 grudnia 2023.
Turniej odbędzie się wg następującego scenariusza:
8.45 – 9 potwierdzenie zgłoszeń
9.00 otwarcie zawodów i początek I rundy
ok. 10.30 zakończenie zawodów.
Za zajęcie pierwszego miejsca w kat. K i M puchar, statuetki i dyplomy.

W dniu 13.12.2023r. (środa) w godzinach wieczornych grupa seniorów z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” , gościła na treningu przed sobotnim Przedświątecznym Turnieju Integracyjnym w dyscyplinach „bulopodobnych” w Centrum Sportowym Wojewódzkiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych START we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 33.
Rozegraliśmy kilka meczów w składach mieszanych oraz dokonaliśmy wszystkich uzgodnień odnośnie organizacji turnieju aby właściwie przedstawić władzom naszego miasta i zaproszonym gościom efekty naszej 5-miesięcznej współpracy.
Wszystkich zapraszamy do kibicowania wrocławskim osobom z niepełnosprawnościami, naszym seniorom w tym nowatorskim turnieju – sobota (16.12) godzina 11.30 w Centrum Sportowym Wojewódzkiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych START we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 33.

Serdecznie zapraszamy na WROCŁAWSKIE SPOTKANIA SENIORÓW w  MAGNOLIA PARK w dniu 13 grudnia 2023. Atrakcje ulokowane będą w holu wejście od ul.Legnickiej. Przybyli będą mieli możliwość rywalizacji sportowo-rekreacyjnej w bule, dart, symultana szachowa, gry zręcznościowe, gimnastyka.

W sobotę 9-go grudnia trenerzy osiedlowi i senioralni ostatni już raz w tym sezonie przygotowali na terenie stadionu Tarczyński Arena miasteczko sportowe. Już w rundzie rewanżowej Śląsk podejmował Koronę Kielce. Trenerzy przygotowali wiele atrakcji. Chętni mogli skorzystać między innymi z : boisko do badmintona, bramkę celnościową, stoły do piłkarzyków, tarcze do darta, stanowisko do rzutu woreczkami oraz jeża ringo. Stanowiska były chętnie odwiedzane przez przybyłych kibiców. Mecz zakończył się remisem 0:0. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Na zaproszenie kierownictwa, wychowawców i podopiecznych placówki OSTOJA w dniu 11.12.2023r. (poniedziałek) 7-osobowa grupa seniorów (STENIA, JOLA, MIRUSIA, STASIU, TADEUSZ, ZENEK i JANUSZ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” , gościła na spotkaniu z kierownictwem , wychowawcami , podopiecznymi i ich rodzicami na wytwornie przygotowanym poczęstunku, przedświątecznych rozmowach i pracowitych warsztatach w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „OSTOJA” we Wrocławiu przy ul. Stawowej 1A.

Poniżej życzenia, które na ręce trenera Janusza złożyła ŚWS Ostoja dla Seniorów z DRUŻYNY PROGRAMU WROCŁAWSKI TRENER SENIORALNY

W dniu 8 grudnia na wrocławskim osiedlu Kuźniki w mroźnej atmosferze odbył się trening nordic walking z seniorami. Po intensywnej rozgrzewce seniorzy wraz z trenerem Wojtkiem przeszli przez okoliczny las doskonaląc technikę chodzenia z kijkami. Nie zabrakło również elementu rozciągania, który zawsze jest obecny na naszych treningach.

Zapraszamy do udziału w PIĄTYCH MISTRZOSTWACH WROCŁAWIA W KRĘGLACH w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”, które odbędą się w Bowling Centre – Sky Tower w dniu 19 grudnia 2022 r.
Do turnieju trenerzy senioralni zgłosili :
Janusz - 35 osób
Maciek S. - 10 osób
Maciek M. – 14 osób

Harmonogram
godz. 9.15 - przyjmowaniem zgłoszeń
godz. 9.30 - rozgrzewka
godz. 9.45 - rozpoczęcie zawodów na 12 torach
godz. 11.30 – zakończenie