
Seniorki i Seniorzy na XII Pikniku z Olimpijczykami na Partynicach
W niedzielę, podczas XII Pikniku Olimpijskiego we Wrocławiu, na terenie malowniczych Partynic, nie zabrakło pozytywnej energii, sportowych emocji i międzypokoleniowej integracji. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono uczestników, w tym seniorki i seniorów z programu Wrocławski Trener Senioralny, którzy zorganizowali warsztaty i turniej dyscyplin bulopodobnych.
Spotkanie stanowiło kolejny przykład aktywnego udziału osób starszych w życiu sportowym miasta oraz pokaz siły wspólnoty i współpracy między pokoleniami.
Jedną z głównych atrakcji był mecz w petanque, który – przy dużym dopingu kibiców – rozegrano pomiędzy reprezentacją Olimpijczyków a reprezentacją seniorek i seniorów programu. Zacięte i pełne uśmiechu starcie zakończyło się zwycięstwem Olimpijczyków 3:2. W barwach mistrzów wystąpili m.in.:
Urszula Włodarczyk – lekkoatletka,
Józef Tracz – zapaśnik,
Wojciech Bartnik – bokser.
Obecność znanych sportowców była dla uczestników nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również wyjątkową okazją do wspólnego dialogu, wymiany doświadczeń i integracji.
Nad organizacją i przebiegiem warsztatów sportowych czuwał niezastąpiony trener Janusz Piszczek, który od lat z pasją wspiera aktywizację ruchową seniorów we Wrocławiu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom oraz organizatorom tego wspaniałego spotkania. Takie wydarzenia pokazują, że sport łączy ludzi – niezależnie od wieku!

Czytaj więcej: Seniorki i Seniorzy na XII Pikniku z Olimpijczykami na Partynicach
Dzień Dziecka przy ZSP 26
Podopieczni trenera Daniela licznie stawili się na sobotni trening przy ul. Cynamonowej.
W trakcie zajęć dzieci miały okazję spróbować swoich sił w takich dyscyplinach jak siatkówka, badminton, piłka ręczna oraz piłka nożna.
Z okazji Dnia Dziecka trener przygotował dla uczestników drobny poczęstunek w postaci jabłka – popularnego "Cukierka Sportowca".

Senioralne Spotkania w Magnolia Park 21.maja
W dniu 21.maja odbyło się senioralne spotkanie seniorów w Magnolia Park z udziałem około 40 osób.
Rywalizowano w trzech konkurencjach (punktacja drużynowa).
Zwyciężyła drużyna nr 6 w składzie: Irena 1, Ola, Jan 2 i Danusia 2.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi pączkami. Najlepsze zespoły otrzymały vouchery na zakupy do Magnolia Park.
Tutaj galeria zdjęć.

Pogoda dopisuje
Zdecydowanie na Nowym Dworze króluje piłka nożna i koszykówka ale najmłodsi też znajdą coś dla siebie, wyścigi rzędów, bule czy skakanka.

Strona 8 z 39








