Blue Flower


W dniu 29.09.2022r. (czwartek) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” 4 seniorów (IRENA, KRYSTYNA, KRYSIA i STAŚ) z Grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) pod wodzą swojego trenera senioralnego zorganizowała TURNIEJ w BULE w ramach PIERWSZEJ INTEGRACYJNEJ WROCŁAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY 2022 na obiekcie Ślęzy - Psie Pole (Bulodromy). W turnieju uczestniczyło 20 trzyosobowych drużyn (tripletów) łącznie 60 zawodników (z wrocławskich szkół). Po ponad dwugodzinnej rywalizacji na sześciu bulodromach (systemem pucharowym) w turnieju zwyciężyli CELINA, KONRAD, TOMEK ze Społecznej SP z Oddziałami Integracyjnymi Amigo.

W dniu 28.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się PIERWSZY JESIENNY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn dwuosobowych (dublety) a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 8 zespołów (11 seniorek i 6 seniorów). Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna NINA, TERESA2, która wyprzedziła drużynę STASIA i ZYGMUNTA i drużynę IRENY2 i KRYSTYNY2. Przy rzęsistym deszczu udało nam się zakończyć TURNIEJ i wszystko obyło się bez bólu.

WYNIKI  I Jesiennego TURNIEJU

Podczas festiwalu Rady Osiedla Psie Pole - Zawidawie, w sobotę 24 września Wrocławski Szkolny Związek Sportowy razem z Trenerami Osiedlowymi i Trenerami Senioralnymi zorganizował wiele atrakcji sportowych dla dzieci i młodzieży oraz turniej w bule dla seniorów.

W dniu 24.09.2022r. (sobota) na Osiedlu im. B. Krzywoustego przy sporym zainteresowaniu mieszkańców Psiego Pola, w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się OTWARTY TURNIEJ drużyn trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym z nauką gry PETANQUE i BOCCE , który trwał ponad 2 godziny.
W turnieju zwyciężyła drużyna międzynarodowa – MARIUPOL, w której grała ukraińska para małżeńska, którą wzmocnił Stanisław z GAJu przed drużyną TRENERÓW Senioralnych i drużyną INFLANCKA.
Wyniki TURNIEJU przedstawiały się następująco:

W dniu 22.09.2022r. (czwartek) przy sporym zainteresowaniu seniorów w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, których wilczą częścią był Turniej Towarzyski Bule (TRIPLETY) drużyn trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym, który trwał 2 godziny. W zajęciach uczestniczyło łącznie ponad 20 seniorek i seniorów. W Turnieju ponownie zwyciężyła drużyna DANUSI – co za seria (Danusią z Mirką wymieniły Zygmunta na Stasia i znowu zwycięstwo), przed drużyną ZYGMUNTA i drużyną GOSI. Wyniki TURNIEJU przedstawiały się następująco:   

WYNIKI  TURNIEJU

W dniu 21.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się DZIEWIĄTY Finałowy Letni TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB), był to turniej drużyn trzyosobowych (tripety)  a rozegrany systemem każdy z każdym . Pomimo porannych deszczy i kiepskiej pogody uczestniczyło 15 zawodników (8 seniorek i 7 seniorów) . Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna DANUSI, która wyprzedziła drużynę IRENY2  i drużynę STASIA. Przy rozjaśniającym się niebie wszystko obyło się bez bólu.

WYNIKI  IX Letniego TURNIEJU

W dniu 15.09.2022r. (czwartek) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” 11 seniorów z grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) pod wodzą swojego trenera senioralnego uczestniczyła w TURNIEJU zorganizowanym  w ramach DNI SENIORA WROCŁAW 2022 w BULE (Petanque) na Psim Polu (Bulodromy - Osiedle B.Krzywoustego). Prawie czterogodzinny turniej tripletów zorganizowało Wrocławskie Centrum Seniora  (z WCRS) a konkretnie działająca tam GRUPA REKREACYJNO – SPORTOWA (pod kierunkiem Danusi i Jacka).

Przedstawiciele NASZEJ GRUPY zajęli następujące miejsca w TUNIEJU:

W dniu 14.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się ÓSMY Letni TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) - był to turniej drużyn trzyosobowych (tripety) a rozegrany został systemem każdy z każdym i mecze finałowe. Uczestniczyło 22 zawodników (14 seniorek i 8 seniorów).

Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ANTONIEGO, która wyprzedziła drużynę BASI i drużynę DANUSI. Przy przyjaznej bularzom pogodzie wszystko obyło się bez bólu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladami, którymi z ochotą podzielili się z wszystkimi uczestnikami turnieju.

W dniach 10-11.09.2022r. (sobota – niedziela) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” seniorzy z grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) uczestniczyli już po raz drugi w Otwartych Mistrzostwach WROCŁAWIA 2022 w BULE (Petanque) w sobotę – triplety (drużyny trzyosobowe), w niedzielę – dublety (drużyny dwuosobowe).
W sobotę przy przychylnej pogodzie (nie padało) i „bez bólu” trzy NASZE DRUŻYNY:
SŚzBbBPsiePole – Irena, Krystyna i Tadeusz -5 meczów 2 zwycięstwa;
SŚzBbBBorek - Danusia, Mirka i Grześ; 5 meczów 2 zwycięstwa;
SŚzBbBKrzyki - Staś, Antoni, Zygmunt; 5 meczów 1 zwycięstwo;
po 6-godzinnych bojach zajęły odpowiednio 22 (najlepsze spośród drużyn nie posiadających punktów rankingowych w rankingu PFP – Polskiej Federacji Petanki), 24 i 26 miejsce na 27 startujących teamów.

W sobotę na Tarczyński Arena gościliśmy w sektorze rodzinnym podczas wygranego meczu Śląska Wrocław. Nasze miasteczko cieszyło się jak zwykłe bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych wrocławian. Przygotowaliśmy 8 stanowisk, odwiedziło nas ponad 350 osób. Zapraszamy na kolejne miasteczko w w dniu 3 października.

 

W dniu 08.09.2022r. (czwartek) przy sporym zainteresowaniu seniorów  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia w których uczestniczyli zaproszeni przez trenera przedstawiciele Klubu Petanka Wrocław. Podczas 15-minutowego wykładu opowiedzieli i odpowiedzieli na pytania uczestników zajęć związanych z historią wrocławskiej petanki , zasadami udziału w profesjonalnych turniejach a także niektórymi zawiłościami regulaminowymi co jest niezwykle ważna szczególnie przed startem naszych seniorów w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w nadchodzącą sobotę i niedzielę. Po tej ustnej rozgrzewce odbył się turniej w bule drużyn trzyosobowych (triplety) rozegrany systemem każdy z każdym, który trwał 2 godziny. W zajęciach uczestniczyło łącznie 23 seniorek i seniorów.

W dniu 07.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się Siódmy Letni – Wakacyjny TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB), był to turniej drużyn trzyosobowych (tripety) rozegrany systemem każdy z każdym i mecze finałowe. Uczestniczyło 20 zawodników (11 seniorek i 9 seniorów).

Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna MARTY, która w finale pokonała drużyną ALI a trzecie miejsce zdobyła drużyna STASIA. Przy słonecznej  pogodzie wszystko obyło się bez bólu.  Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladami, którymi z ochotą podzielili się z wszystkimi uczestnikami turnieju.

W dniach 05-06.09.2022 roku po raz pierwszy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” 35 seniorów (25 pań i 10 panów w tym cztery pary małżeńskie) uczestniczyło w wycieczce do Głuchołaz (Ośrodek BANDEROZA). Wszystko odbyło według ustalonego planu:

Pierwszy dzień pobytu grupy seniorów w Głuchołazach w ramach programu Trener Senioralny. Humory dopisują, apetyty też.

W dniu 3 września (sobota) w Centrum Handlowym Pasaż Grunwaldzki mieliśmy możliwość promowania działań WSZS - programów, które będziemy realizować w 2023 - Kalendarz Imprez Sportowych, Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Basketmania, Warsztaty z Fistballem, I Integracyjna Olimpiada Młodzieży.
Odwiedziła nas także TVP3 Wrocław - dział sportowy redaktor Arkadiusz Dziubek - relacja w programie sportowym w poniedziałek TVP3.

W dniu 01.09.2022 r. (czwartek) przy sporym zainteresowaniu seniorów  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, w których po przeprowadzonej rozgrzewce dominującą częścią był turniej w bule (petanque) drużyn trzyosobowych ( triplety)  rozegrany systemem każdy z każdym, który trwał  2 godziny. W zajęciach uczestniczyło 22 zawodników (17 seniorek i 5 seniorów). Zwyciężyła drużyna KRZYKI przed CENTRUM i drużyną DĄBIE. Wyniki TURNIEJU przedstawiały się następująco:

   

W dniu 31.08. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się Szósty Letni – Wakacyjny TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn trzyosobowych (ze względu na drobne spóźnienia „niektórych” seniorów nawet czteroosobowych) rozegrany systemem każdy z każdym i mecze finałowe o miejsca. Uczestniczyło 22 zawodników (13 seniorek i 9 seniorów). Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ANTONIEGO przed drużyną ZYGMUNTA i drużyną DANUSI. Przy bulowej pogodzie wszystko obyło się bez bólu.

W ramach podsumowania wakacji 2022 dzieciaki z SP 96 wraz z trenerką Patrycją podbiły górę Ślężę. Nie zabrakło śmiechu, potu, bólu nóg i słońca. 
Powodzenia w nowym roku szkolnym!
 

W dniu 29.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”   w Parku Południowym odbył się  DRUGI TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych (deble) – łącznie w rozgrywce uczestniczyło piętnaścioro seniorek i seniorów  i co najmniej tyleż samo kibiców, spacerowiczów parku (w tym grupa Koreańczyków i dwóch Gruzinów żywo zainteresowanych tą przyjazną seniorom grą plenerową). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy słonecznej pogodzie, zwyciężyła para senioralna TERESA2 i ANTONI, która wyprzedziła Halinkę i Stasia oraz Martę i Romka. Zwycięzcy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

Jesienne treningi osiedlowe przy SP 58 cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak co roku zorganizowane jest na boisku sztuczne oświetlenie, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą w dobrych warunkach uczestniczyć w jesiennych treningach programu Trener Osiedlowy.
Program ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród wrocławskich dzieci i młodzieży.

W niedzielę Śląsk Wrocław zmierzył się z Wisłą Płock. Mecz przysporzył wiele emocji kibicom. Były niewykorzystane sytuacje, rzuty karne, bramki. Ostatecznie mecz zakończył się sukcesem dla gospodarzy 3:1.

W dniu 26 września przy pięknej słonecznej pogodzie w Parku Grabiszyńskim (polana przy G. Żołnierza) odbył się Piknik /Festyn. Podczas niedzielnej imprezy, w której uczestniczyły całe rodziny ( dzieci, rodzice, dziadkowie) przygotowano mnóstwo sportowych atrakcji, między innymi :
- warsztaty nordic walking, z możliwością uczestniczenia w treningu prowadzonym przez instruktora
- warsztaty gry w bule z możliwością uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez instruktora
- warsztaty gry w Fistball na specjalnie przygotowanym boisku z możliwością uczestniczenia w treningu prowadzonym przez trenera
- warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej ( trzy fantomy + ratownik medyczny)
- gra planszowe
- rozgrywki w mini piłkę nożną i unihokeja na specjalnie przygotowanych boiskach
- rekreacyjny tor przeszkód
- gra w piłkarzyki na dwóch stołach
- badminton
- rodzinne narty
- rekreacyjny tor przeszkód z możliwością strzelania z łuku.

W trakcie trwania pikniku, który trwał ponad 5 godzin odwiedzało nasze stanowiska wiele osób. Dla wszystkich uczestników czekały pamiątkowe gadżety związane z programem „Wrocławski Trener Osiedlowy i Trener Senioralny” oraz zdrowe owoce. W Pikniku, który miał na celu promocję programów oraz aktywne spędzanie czasu wolnego przez wrocławian z całymi rodzinami udział wzięło ponad 1 200 uczestników.
Tutaj bogata galeria zdjęć.

Trener Mikołaj Kaczmarek razem ze swoimi podopiecznymi wybrał się na niedzielny mecz Ekstraklasy.
Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:1. Grupa wyszła ze Stadionu Wrocław w doskonałych humorach i z niecierpliwością będzie oczekiwać kolejnych interesujących oraz wartych zobaczenia na żywo z perspektywy trybun wydarzeń sportowych na tym obiekcie.

Pogoda sprzyja zajęciom sportowo-rekreacyjnym na terenach zielonych i boiskach przyszkolnych, które proponują tym najmłodszym i tym najstarszym trenerzy osiedlowi i senioralni.
Oprócz regularnie prowadzonych zajęć trenerzy aktywnie włączają się do pomocy przy organizacji festynów i pikników przygotowanych przez Wrocławskie Rady Osiedli. W piątek 24 września byliśmy na stadionie sportowym przy ulicy Lotniczej, gdzie swój festyn zorganizowała Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn.
Trenerzy przygotowali różnorodne aktywności dla najmłodszych i najstarszych wrocławian, tutaj relacja zdjęciowa.
Kolejna impreza w niedzielę 26 września, spotykamy się w Parku Grabiszyńskim wspólnie z Radą Osiedla Grabiszyn.

Trener Mikołaj Kaczmarek tym razem udał się na mecz Pucharu Polski. Widowisko zakończyło się niestety porażką gospodarzy 0:1. Mimo tego wszyscy uczestnicy wyjścia patrzą optymistycznie w przyszłość. Grupa wciąż będzie na Stadionie Miejskim wspierać swoich ulubieńców w kolejnych spotkaniach.

Zapraszamy w dniu 28.09.2021 r. wtorek  godz.10  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodzinną ” seniorów do  udziału w dwu godzinnej zabawie - rywalizacji sportowej do Rodzinnego Centrum Golfa w Parku Grabiszyńskim. Rywalizacja - zabawa odbędzie się w trzech golfowych konkurencjach:

  1. MINIGOLF;
  2. STRZAŁY;
  3. GREEN (dokładność na greenie).

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenia chęci udziału w zajęciach poprzez swoich trenerów senioralnych do dnia 26.09.  do TS Janusza na nr tel. 608309283.

W dniu 22.09.2021 r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  przy niezbyt ładnej pogodzie i kiepskim stanie boisk (po całonocnym deszczu) w Parku Południowym odbył się PIERWSZY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych (deble) – łącznie w rozgrywce uczestniczyło tylko ośmioro seniorek i seniorów (chyba pogoda ich przestraszyła). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz z pokazującym się pod koniec rywalizacji słoneczkiem zwyciężyła para senioralna EWA i STAŚ, która wyprzedziła Teresę3 i Zygmunta oraz Alę i Elę. Zwycięzcy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

Trener Mikołaj Kaczmarek aby urozmaicić swoje zajęcia zorganizował dodatkowy trening na siłowni plenerowej. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił i zapoznać się z popularnymi stanowiskami przeznaczonymi na wszystkie partie mięśni. Oprócz dobrej zabawy wszyscy podopieczni animatora nauczyli się w odpowiedni oraz przede wszystkim bezpieczny sposób korzystać z danych urządzeń.

W sobotnie przedpołudnie 18. września grupa seniorów wraz trenerami Wojtkiem i Grzegorzem pod okiem przewodniczki miejskiej Joanny Kanclerskiej zwiedzali dzielnicę Psie Pole.
Mimo nie najlepszej pogody humory i ciekawość seniorów dopisały. Zwiedzaliśmy rynek, kościół, zespół szkół lotniczych oraz inne ciekawe zakątki.
Wycieczka minęła szybko, wszyscy byli zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu.
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 15.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się DZIESIĄTY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej singlowy  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 14 najlepszych graczy z dotychczasowych 10 Turniejów i Prologu.  Zawody rozegrano systemem brazylijskim (do dwóch przegranych meczów). Przy fantastycznej  pogodzie i „bez bólu” zawody wygrał Zygmunt który w finale pokonał Antoniego 8:6 a kolejne miejsce zdobyła Magda, która w meczu o trzecie miejsce pokonała 7:4 Elę.

W dniu 14.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  najbardziej aktywni seniorzy uczestniczyli w zajęciach w wrocławskim Rodzinnym Centrum Golfa. Przy słonecznej pogodzie podczas prawie 2-godzinnych zajęć wykonali golfową rozgrzewkę (patrz foto) i praktycznie poznali arkana tej  olimpijskiej  dyscypliny sportowej jak i rywalizowali w mini golfa. Wszyscy  sportowo zmęczeni ale i zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu czekamy na kolejne golfowe spotkania senioralne.
ZAPRASZAMY również na FINAŁOWY DZIESIĄTY LETNI TURNIEJ SŚzBbB, który odbędzie się w środę (15.09) godz. 11. Odbędzie się rozdanie nagród i dyplomów za cały cykl LETNI. Następne turnieje już w ramach cyklu JESIENNEGO będą odbywały się systematycznie w każdą środę  od 22 września w godzinach 11-13 w Parku Południowym (przy Chopinie) w zależności od panujących obostrzeń  i  warunków pogodowych.

Trenerka Kasia wybrała się z młodzieżą na mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa.
Do przerwy było 0:0. W drugiej połowie Śląsk strzelił bramkę. Mecz zakończył się z wynikiem 1:0 dla nas.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania naszej drużyny.

Grupa JAGODNO jak zwykle bardzo aktywna. Poza regularnymi spacerami nordic walking w otoczeniu różnobarwnej natury spotykamy się na grupowych zajęciach z boule'ami, a nawet przy grillu. Aktywność fizyczna, która jest dla uczestników priorytetem przeplatana jest integracją. Dbamy o to, by nikt w grupie nie czuł się samotny. Grupie zazwyczaj towarzyszy dobry humor, a wszelkie troski znikają podczas spacerów i geloterapii (terapii śmiechem). Bierze się to z przekonania, że spontaniczny śmiech pomaga odreagować stres i usprawnia koncentrację uwagi. Jesteśmy uważni na siebie, co przekłada się na poczucie, że każda osoba w grupie jest tak samo ważna. Spotkania z seniorami z Jagodna mają na celu kompleksowe działanie; począwszy od aktywności fizycznej, poprawy sprawności ruchowej, po wzmocnienie dobrostanu psychicznego.
Trener senioralny Monika Wiktorowicz-Sosnowska 

Mimo końca wakacji, zajęcia z trenerem osiedlowym przy ul Zaporowskiej nadal trwają. Uczestnicy zapraszają do wspólnych aktywności i spędzania czasu na boisku przy ulicy Zaporowskiej. Jak widać na zdjęciu nastroje i dobra atmosfera dopisuje.

Na Nowym Dworze teren do zabaw i gier jest dość spory poza bieżnią, sztucznym boiskiem , małymi boiskami tartanowymi mamy miejsce do gry w bule , trochę trawy tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poza rzecz jasna grami zespołowymi , bawimy się skakankami , badmintonem, tenisem , frisbee, przeciąganie liny. To, na co Wy macie w danym momencie ochotę. U mnie nie zajęciach nie ma podziału na lepszych i gorszych - każdy jest równy, a umiejętności schodzą na dalszy plan - liczą się chęci i dobra zabawa.

 We wrześniu zajęcia odbywają się w godzinach pon 15-18 wtorek 15-19 środa 15-18 na boiskach ZS nr 20 przy ulicy Kłodnickiej. Głównie przychodzą chętni do pogrania w streetball'a oraz piłkę nożną. Na razie pogoda dopisuje, oby tak dalej! Trener osiedlowy Wiesław Kozaczuk

Trener Mikołaj Kaczmarek zorganizował kolejne wyjście, tym razem na hitowy mecz rozgrywek Ekstraklasy. Spotkanie było interesujące, stało na wysokim poziomie. Zakończyło się wygraną Śląska Wrocław 1:0.
Młodzieży bardzo podobają się zarówno zajęcia animatora jak i tego typu dodatkowe formy spędzania czasu.
Liczna grupa zapowiedziała, że pojawi się znów niebawem na Stadionie Miejskim przy okazji wielu ciekawych wydarzeń.

Podczas jednego z wrześniowych treningów w ramach programu Trener Osiedlowy trenerzy Michał i Daniel wymyślili dla swoich podopiecznych tor przeszkód mający na celu sprawdzenie ich motorycznych zdolności oraz ogólnej sprawności fizycznej.
Uczestnicy jeden po drugim mieli do pokonania krótki tor w jak najkrótszym czasie, jednocześnie zwracając uwagę na poprawność wykonywanych na poszczególnych stacjach ćwiczeń. Każdy miał jedną próbę bez pomiaru czasu, żeby zapoznać się z torem oraz dwie próby mierzone.
Po kilku tygodniach treningów trenerzy mają w planach ponowić pomiary i przekazać rezultaty zainteresowanym :)
Tutaj relacja zdjęciowa.

W dniu 08.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się DZIEWIĄTY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn trzyosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 17 graczy (5 trójek i 1 dwójka).  Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Przy słonecznej pogodzie i „bez bólu” zawody wygrała drużyna MIX1 przed KRZYKI1 i U3WUWr. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami.

Informujemy, że ponownie mamy możliwość chodzenia na mecze Śląska Wrocław w koszykówce.
Listę osób proszę wysyłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przynajmniej 4 dni przed meczem.

W dniach 04-05.09.2021r. (sobota – niedziela) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  seniorzy z Grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach WROCŁAWIA w BULE (Petanque) w sobotę – par, w niedzielę - trójek.
Przy ładnej pogodzie i „bez bólu” po prawie 6 godzinnych bojach każdego dnia seniorzy (grający i kibicujący) poznali arkana gry w profesjonalną petanque i poznali, jak i czy daleko nam jeszcze, do mistrzów z SOKOŁA i PETANKI Wrocław  Jedliny Zdroju, Gorc, Wałbrzycha, Warszawy czy nawet z FRANCJI.
Dowiedzieliśmy się, mówiąc żartobliwie, że nie jesteśmy jeszcze bularzami tylko kulaczami i  gramy „chińszczyzną”.

W dniu 01.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się ÓSMY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn trzyosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 18 graczy (6 trójek) i co najmniej tyluż kibiców tej przyjaznej seniorom (i nie tylko) gry plenerowej.  Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Przy ładnej pogodzie i „bez bólu” zawody wygrała drużyna KRZYKI przed PRZEDMIEŚCIEM i PSIM POLEM. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami.

WYNIKI ÓSMEGO LETNIEGO TURNIEJU  SŚzBbB

  1. KRZYKI (Jadzia1, Jadzia2, Stasia) 5-7             - po 10pkt.
  2. PRZEDMIEŚCIE (EWA1, IRENA1, STAŚ1)    5-7             - po 8 pkt.
  3. PSIE POLE (Krysia3,Krysia4, Teresa5) 5-6             - po 6 pkt.
  4. MIX WRO(Basia, Teresa1, Antoni1) 5-6            - po 4 pkt.
  5. BARTOSZOWICE (Beata, Janek, Tadeusz3 5-4           - po 3 pkt .
  6. U3WUWr (Grażyna1,Grażyna2,Krysia1) 5-0           - po 2 pkt.    

Zapraszamy wrocławskich seniorów do zwiedzania ciekawych miejsc na Psim Polu w dniu 18. września (sobota) - zbiórka godz.10 przy pomniku z Psami. Oprowadzać nas będzie licencjonowana przewodniczka pani Joanna Kanclerska.
Zapisy u trenerów senioralnych do dnia 16. września.