Blue Flower


Niedzielne popołudnie trenerka Kasia wraz z podopiecznymi spędziła na stadionie Tarczyński Arena. Obejrzeliśmy mecz Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa.
Śląskowi udało się strzelić jedną bramkę z rzutu karnego. Na stadionie kibicowało około 12 tysięcy ludzi. Mecz wygrali przeciwnicy wynikiem 4:1.

W niedzielę 28 sierpnia WSZS wspólnie z trenerami osiedlowymi na stadionie Tarczyński Arena w sektorze rodzinnym w trakcie trwania meczu przygotowali mini miasteczko, które było bardzo licznie odwiedzane przez najmłodszych wrocławian.
Trenerzy przygotowali: trzy dmuchańce, mini boisko do unihokeja, dwa stanowiska w strzelaniu z łuków, rzuty do celu woreczkami,rzuty na jeża kółkami, ringo, dwa stoły z piłkarzykami, badminton.
Dla uczestników, którzy odwiedzili nasze stanowiska czekały drobne upominki: okolicznościowe medale, koszulki, czapeczki.
Odwiedziło nas przeszło 650 osób. Kolejne miasteczko w dniu 10 września, zapraszamy !!!
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 27 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbył się II festyn - warsztaty z FISTBALLEM połączony z zakończeniem LATA Z TRENEREM Osiedlowym i Trenerem Senioralnym 2022.
Podczas sobotniej imprezy, w której uczestniczyły całe rodziny (dzieci, rodzice, dziadkowie) przygotowano mnóstwo sportowych atrakcji, między innymi :

W ostatnią sobotę trener Daniel wraz ze swoimi podopiecznymi z SP nr 50 udali się na stadion Tarczyński Arena kibicować drużynie Śląska Wrocław w meczu ligowym z Cracovią Kraków.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem, dzieci spędziły miło czas kibicując swojej ulubionej drużynie, a także korzystając z atrakcji miasteczka sportowego przygotowanego przez trenerów.

W dniu 24.08. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się Piąty Letni – Wakacyjny TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn dwuosobowych (dublety) rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 15 zawodników (9 seniorek i 6 seniorów).
Po prawie 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła BARBARA1 z BOGUSIEM przed MIRKĄ i MARTĄ oraz IRENĄ1 i ANTONIM. Przy bulowej pogodzie wszystko obyło się bez bólu. W trakcie turnieju odwiedził uczestników Dyrektor Programu, który ufundował słodkie nagrody i wejściówki do ZOO oraz zapoznał seniorów z planami wycieczki senioralnej do Głuchołaz.

Za nami kolejny drugi Festyn Wrocławskiego Trenera Senioralnego ze sportową rodziną, który odbyły się na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia. Zarówno dzieci, młodzież, jak i ich rodzice i dziadkowie mieli okazję wypróbować swoje umiejętności w sportowym miasteczku, które specjalnie dla nich przygotował Wrocławski Szkolny Związek Sportowy.

Tego lata rekordowa liczba drużyn - aż 37 - rozpoczęła coroczną edycję „Siatkarskie Czwartki”. W ciągu dwóch letnich miesięcy lipca i sierpnia w każdy czwartek kąpielisko Morskie Oko było areną gry. W końcowej klasyfikacji po wszystkich rozgrywkach drużyna K2 zajęła pierwsze miejsce i tym samym zdobyła tytuł mistrza 2022, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Bambury.

Do końca wakacji pozostał jeszcze tydzień miejmy nadzieję słonecznej pogody.
W sobotę 20. sierpnia przygotowaliśmy wspólnie z trenerami senioralnymi i osiedlowymi dwie propozycje:
1) na wrocławskiej Pergoli odbył się II Piknik Wrocławskiego Trenera Senioralnego ze Sportową Rodziną. podczas którego wrocławscy seniorzy z rodzinami mieli możliwość spróbowania swoich umiejętności w warsztatach: w bule, nordic walking, pomiarze ciśnienia i miasteczku sportowym w następujących konkurencjach ;mini unihokej, badminton, gra planszowa, strzelanie z łuku, jeż, rzut do celu, piłkarzyki, gra.
Uroczystego otwarcia II Pikniku, który adresowany był do całych wrocławskich rodzin dokonał Bohdan Aniszczyk - radny miasta Wrocławia jeden z pomysłodawców programu, który życzył uczestnikom mnóstwo sportowych atrakcji.
W pikniku uczestniczyło przeszło 600 osób, dla wszystkich uczestników, którzy aktywnie uczestniczyli w wybranych dyscyplinach sportowych przygotowano upominki i nagrody ufundowane przez: MCS Wrocław ,Halę Stulecia i WSZS (koszulki, medale, vouchery na lody i zwiedzanie Hali Stulecia, owoce). Tutaj galeria zdjęć.
Zapraszamy na kolejną imprezę niestety już ostatnią podsumowującą LATO 2022 w dniu 27.08. w godzinach 13.00- 17.00 na wrocławską Pergolę.

2) na wrocławskim Stadionie Miejskim trenerzy osiedlowi w ramach współpracy z WKS Śląsk Wrocław przygotowali mini miasteczko sportowe w sektorze rodzinnym, które jak zwykle było bardzo licznie oblegane przez młodych wrocławian, którzy przybyli na sobotnie spotkanie. Łącznie nasze stanowiska odwiedziło przeszło 500 osób. Kolejna impreza w dniu 28 sierpnia w godzinach 13.30-16.00.

19 sierpnia trenerka Ola i trener Marcin zabrali swoje podopieczne na baseny na Kłokoczycach. Czas mijał nam miło: na kąpieli, plażowaniu i jedzeniu lodów. Humorów nie zepsuła nawet długa wyprawa autobusem (nawet tam znalazły się pomysły na zabawę :))
 

Za nami - młodzieżą wraz z trenerką Patrycją - kolejne udane wyjście na kąpielisko Morskie Oko!
Uwiecznione na zdjęciach ostatnie chwile spędzone w cieniu, po których nastąpiło istne wakacyjne szaleństwo. Pogoda nam dopisała, a woda orzeźwiała!

Za nami kolejny Piknik /festyn , w sobotę 13 sierpnia spotkaliśmy się na wrocławskiej Pergoli na festynie LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM, podczas którego dzieci ,młodzież i ich rodzice mieli możliwość spróbowania swoich umiejętności w miasteczku sportowym w następujących konkurencjach:
-mini unihokej,
-badminton,
-gra planszowa,
-rekreacyjny tor przeszkód ( strzelanie z łuku, jeż ,rzut do celu)
- piłkarzyki
-pomoc przedmedyczna.

Jeśli chcesz aktywnie spędzać czas, to zdecydowanie cos dla Ciebie. Z inicjatywy trenera senioralnego Grzegorza Ulańczyka można wybrać się na spacer z kijami w różne miejsca Wrocławia, a potem razem zwiedzić ciekawe miejsce. W ubiegłą środę, aktywni seniorzy najpierw wybrali się na spacer po Parku Szczytnickim, a następnie zwiedzili piękny Ogród Japoński. Wszelkie informacje o kolejnych wyjazdach można znaleźć na stronie internetowej i profilu na Facebooku "Wrocławskiego Trenera Senioralnego".

W ubiegłą środę, pod błękitnym niebem i przepięknej letniej pogodzie, do Rodzinnego Centrum Golfa "City Golf Wrocław" przyjechali  seniorzy, aby spróbować swoich sił w golfie. Oprócz nauki w minigolf , jak doprowadzić białą piłkę do dołku, seniorzy również  próbowali swoich sił na strzelnicy golfowej na dużym polu golfowym.

Grupka seniorek wraz z trenerem senioralnym Grzegorzem w środę 10. sierpnia spotkała się na terenie Parku Szczytnickiego aby wspólnie spacerować z kijkami.
Po wspólnym spacerze na terenie Parku odwiedziliśmy Ogród Japoński i cieszyliśmy się pięknem przyrody.

W dniu 11.08.2022r. (czwartek) przy letniej pogodzie i sporym zainteresowaniu seniorów w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, których dominującą częścią był turniej w bule (petanque).
W zajęciach uczestniczyło 19 zawodników ( 15 seniorek i 4 seniorów).
Był to turniej drużynowy ( triplety) rozegrany systemem każdy z każdym i mecze finałowe o miejsca, który trwał 2 godziny. Zwyciężyła drużyna w składzie Grażyna1, Teresa2 i Tadeusz która wygrała w finale pokonała Martę, Teresę1 i Stasia, a w meczu o 3 miejsce zwyciężyła drużyna Ewa2, Magda, Krysia i nowa zawodniczka Teresa5. Klasyfikacja wyglądała następująco:

   

W środę 10.08.2022r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” seniorzy uczestniczyli już po raz czwarty w historii programu w zajęciach w wrocławskim Rodzinnym Centrum Golfa (RCG). Przy słonecznej pogodzie kolejna grupa seniorów podczas prawie 2-godzinnych zajęć praktycznie poznała arkana tej dyscypliny sportowej jak i rywalizowała w mini golfa.
Najlepszy wynik w MINIGOLFA osiągnął GRZEŚ przed IWONĄ i EWĄ2. Następnie seniorzy wykonywali uderzenia wprowadzające do gry (strzały) i tu najlepszy okazał się TADEUSZ, który wykonał prawie 100m strzał. Wszyscy sportowo zmęczeni ale i zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu czekają na kolejne zajęcia w ramach programu Trener Senioralny.
Zapraszam również na jutrzejszy OTWARTY TURNIEJ w BULE, który odbędzie się w czwartek (11.08) godz 10 w ramach zajęć w Parku Południowym przy pomniku F. Chopina.

Grupka seniorem wraz z trenerem senioralnym Grzegorzem w środę 3. sierpnia zebrała się na terenie Parku Szczytnickiego aby wspólnie spacerować z kijkami.
Po przejściu trasy ok. 3 km ze względu na upał schroniliśmy się w cieniu Ogrodu Japońskiego i tam kontynuowaliśmy wspólne spędzanie popołudnia.
Zapraszamy na powtórkę w najbliższą środę 10. sierpnia o godz. 16.30 - zbiórka przy fontannie dla dzieci.

 

W dniu 3 sierpnia odbyła się kolejna impreza organizowana przez WSZS - program Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodziną - w ramach LATA Z TRENERERM SENIORALNYM 2022.
Tym razem spotkaliśmy się w Zatoce Piratów nad Odrą, gdzie przygotowaliśmy dla naszych seniorów wiele atrakcji między innymi :
- możliwość popływania na kajakach i rowerach wodnych - pod fachową opieką trenera senioralnego - ratownika
- gra w bule
-gimnastyka przy muzyce
- towarzyskie spotkanie przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.
W imprezie uczestniczyło przeszło 50 seniorów z przewagą pań.
Zapraszamy wrocławskich seniorów i nie tylko na kolejne spotkania :
- 06.08. Wrocławska Pergola I Piknik/festyn Wrocławskiego Trenera Senioralnego ze Sportową Rodziną w godzinach 13.00 - 17.00
- 10.08. PARK GRABISZYŃSKI CITY GOLF WROCŁAW -Rodzinne Centrum Golfa godzina 11.00, gdzie będziemy poznawać tajniki gry w golfa. Zapraszamy.
Tutaj galeria zdjęć.

Na zakończenie wakacji na terenie Psiego Pola w pobliżu Spółdzielni Mieszkaniowej im. B.Krzywoustego odbył się festyn sportowo-rekreacyjny Zakończenie Lata z Trenerem Senioralnym i Trenerem Osiedlowym. Tym razem impreza przygotowywana była przy współudziale SM im. B.Krzywoustego, Rady Osiedla Psie Pole - Zawidawie oraz Klubu Seniora przy Parafii Św. Kazimierza. Przygotowano mnóstwo atrakcji: mini piłka nożna, hokej na trawie, korfball, piłkarzyki, wielka gra planszowa, szachy plenerowe z dużymi figurami, łuki, badminton, rzuty do celu, podbijanie piłki do siatkówki, turniej w bule, gimnastyka przy muzyce. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali drobne nagrody. Festyn cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, łącznie udział wzięło około 500 osób. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom za udana zabawę i przygotowane nagrody.

W dniu 29.08.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się SENIORALNY TURNIEJ w BULE o PUCHAR PREZESA Spółdzielni Mieszkaniowej im. B. Krzywoustego WROCŁAW Psie Pole. Był to turniej drużyn dwuosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło dwudziestu zawodników (seniorek i seniorów - dziesięć dwójek). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym w dwóch pięciozespołowych grupach a następnie pucharowo o miejsca. Przy ładnej pogodzie i bardzo wyrównanej walce w finale (po dogrywce) wygrała para EWA, IRENA przed TERESĄ i KRYSIĄ oraz ANDRZEJEM i JANKIEM. Zwycięzcy zostali nagrodzeni okazałymi pucharami ufundowanymi przez Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. B. Krzywoustego. Tutaj galeria zdjęć.

Uczestnicy programu Trener Senioralny mają możliwość wspólnych wyjść na wydarzenia sportowe we Wrocławiu.
Tym razem kibicują drużynie koszykarskiej Śląska w rozpoczynającym się Memoriale Adama Wójcika we Wrocławskiej Hali Orbita.

W dniu 25.08.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się SIÓDMY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 12 graczy (6 dwójek).  Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Przy ładnej pogodzie i „bez bólu” zawody wygrała para TERESA1 i  STAŚ przed MAGDĄ i GRAŻYNĄ2 oraz IRENĄ i ATONIM. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami.

WYNIKI SIÓDMEGO LETNIEGO TURNIEJU  SŚzBbB

  1. TERESA1, STAŚ - po 7pkt.
  2. MAGDA, GRAŻYNA2 - po 5
  3. IRENA, ANTONI       - po 4
  4. OLA, MATEUSZ   - po 3
  5. BEATA, IWONA , ALA1, ELA - po 2pkt 

Za nami kolejny festyn LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM I TRENEREM SENIORALNYM. W dniu 22 sierpnia po raz ostatni gościliśmy na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia. Głównym hasłem imprezy były WARSZTATY z FISTBALLEM, podczas których uczestnicy (osoby dorosłe oraz grupa dzieci i młodzieży - łącznie w zajęciach uczestniczyło około 25 osób, które na zakończenie zajęć otrzymali okolicznościowe koszulki z Fistballa) mieli możliwość poznania dyscypliny, odbycia wspólnego treningu przeprowadzonego przez Kingę Goszczę reprezentantkę Polski oraz rozegrania mini meczu (udostępniliśmy przenośne boiska do fistballa oraz profesjonalne piłki ).

Za nami siódmy i ostatni turniej z cyklu "Siatkarskie Czwartki na Morskim Oku o Puchar Redaktora Naczelnego Słowa Sportowego". Jak każdy poprzedni i ten stał na wysokim, rekreacyjnym poziomie a zabawa siatkówką plażową była widoczna przez cały czas. Tym razem faworyci czyli liderzy rankingu musieli uznać wyższość zespołowi o nazwie "Słodka Sól". Na trzecim miejscu uplasował się zespół 107 Team. Podczas całych wakacji odbyło się siedem turniejów na Morskim Oku z Trenerami Osiedlowymi. W turnieju uczestniczyły 23 zespoły, które rywalizowały o punkty rankingowe i drobne nagrody rzeczowe. Ostatecznie na koniec cyklu zawodów pierwsze miejsce zdobył zespół How How Team, który obronił tytuł sprzed roku. Na drugim miejscu sklasyfikowany został zespół Hojacze a na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Gorzki Cukier. Wszystkie zespoły otrzymały vouchery do kręgielni SkyBowling ufundowane przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz karnety na cały sezon zespołu Ewinner Gwardii Wrocław ufundowane przez Gwardię Wrocław. Serdecznie dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie wszystkim zespołom. 

Kolejny dzień spędziliśmy w Rodzinnym Centrum Golfa w Parku Grabiszyńskim, wczoraj gościła grupa wrocławskich seniorów a dzisiaj grupa dzieci i młodzieży z programu Trenera Osiedlowego. Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 18.08.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się SZÓSTY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło dziesięcioro seniorek i seniorów (pięć dwójek) oraz poza zawodami czwórka adeptów (w tym dwoje dzieci) tej przyjaznej gry plenerowej.  Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy we wtorek 17 sierpnia uczestnicy programu WROCŁAWSKI TRENER SENIORALNY ZE SPORTOWĄ RODZINĄ odwiedzili Rodzinne Centrum Golfa w Parku Grabiszyńskim, gdzie pod okiem trenera Grzegorza Kułaka mieli możliwość poznania historii golfa oraz podstawy gry w tej dyscyplinie.

W czwartki w salce parafialnej w kościele św. Anny przy ulicy Sobótki 42 (Oporów) odbywają się bezpłatne zajęcia z tenisa stołowego z trenerem osiedlowym.
Zapraszamy w czwartki dzieci na godzinę 18.00, a dorosłych na 19.15.

Trenerka Kasia i trener Mikołaj ponownie zjawili się na meczu ligowym drużyny z Wrocławia, tym razem z Górnikiem Łęczna.
Uczestnicy wyjścia byli bardzo zadowoleni z możliwości obejrzenia na żywo ciekawego spotkania i przeżywania wielu pozytywnych emocji.
Animatorzy razem z podopiecznymi z niecierpliwością będą oczekiwali na kolejne widowiska sportowe odbywające się na Stadionie Wrocław, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród dzieci oraz młodzieży.

W dniu 11.08.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się PIĄTY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło czternaścioro seniorek i seniorów (siedem dwójek), zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Przy ładnej pogodzie i „bez bólu” zawody wygrała para EWA, IRENA przed MAGDĄ z ROMKIEM oraz GRAŻYNĄ z KRYSIĄ.

W niedzielę 8 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbyła się kolejna impreza /piknik w ramach LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM I TRENEREM SENIORALNYM 2021.
Tym razem przy pięknej pogodzie i bardzo licznym udziale mieszkańców Wrocławia -przeszło 650 uczestników - dla których przygotowaliśmy specjalne stanowiska sportowo-rekreacyjne:

Wielkim zainteresowaniem cieszą się wyjścia na mecze Śląska Wrocław. Razem z trenerką osiedlową Kasią udało się uczestniczyć w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy oraz na meczu z Lechią Gdańsk. Dzieci wraz z rodzicami dzielnie dopingowali swoją drużynę.

Trener Mikołaj Kaczmarek zorganizował kolejne wyjście, tym razem na mecz Ekstraklasy.
Spotkanie było interesujące, stało na dobrym poziomie i zakończyło się remisem 1:1. Młodzieży bardzo podobają się takie inicjatywy animatora.
Grupa zapowiedziała, że z wielką chęcią pojawi się znów na Stadionie Wrocław przy okazji wydarzeń sportowych.

Trener Mikołaj Kaczmarek i trenerka Kasia Pilarczyk w czwartkowy sierpniowy wieczór razem ze swoimi podopiecznymi z zajęć prowadzonych w ramach programu ”Trener Osiedlowy” gorącym dopingiem wspierali na Stadionie Wrocław zawodników obu drużyn, którzy stworzyli fantastyczne widowisko.
Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1 i stał na wysokim poziomie. Przysporzył on wszystkim wielu emocji oraz zachęcił do przybycia na kolejne spotkania wszystkich kibiców piłki nożnej.

  

W środę 4. sierpnia seniorzy z Tarnogaju wraz trenerem Grzegorzem odwiedzili kręgielnię w Skytower.
Była to druga wizyta i widać było postęp w grze seniorów. Cieszy fakt, że dołączyły nowe osoby, dla których było to pierwsze w życiu spotkanie z kręglami. Zwraca również uwagę to, że oprócz 10 seniorek do grupy dołączyło dwóch panów.
Zabawa była bardzo udana i czekamy na następne spotkanie z kręglami.

Seniorzy z Jagodna wraz z trenerką Moniką na spacerze z kijkami

1 sierpnia na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia odbyła się już 3 impreza z cyklu „Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodziną”. Jak zawsze na wszystkich uczestników czekały przygotowane przez animatorów sportowe stanowiska. W sportowym miasteczku odbyły się  między innymi warsztaty nordic walking, boules, mini piłki nożnej, unihokeja, strzelania z łuku. Pomimo pochmurnej pogody sportowe atrakcje z trenerami senioralnymi i osiedlowymi odwiedziło ponad 300 uczestników. Dla najbardziej aktywnych czekały nagrody ufundowane przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy i Halę Stulecia. Organizatorów cieszy fakt, że oprócz seniorów w wydarzeniu brały udział całe rodziny, które z uśmiechem bawiły się w naszym miasteczku. Kolejna impreza przy Hali Stulecia już 8 sierpnia, podczas której odbędą się warsztaty m.in. z Rugby Tag.

GALERIA

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy - trenerzy senioralni zapraszają wrocławskich seniorów do wzięcia udziału w wyjazdowej formie wypoczynku do Głuchołaz do ośrodka BANDEROZA w ramach programu Trener Senioralny ze Sportową Rodziną w dniach 5-6 września 2022 . Szczegóły oferty:
TERMIN: 5-6.09.2022r.
ZAKWATEROWANIE: Pawilon 2 pokoje 2, 3 osobowe
WYŻYWIENIE: trzy pełnowartościowe posiłki dziennie od obiadu w dniu przyjazdu do obiadu w dniu wyjazdu. Zamiast kolacji ognisko (kiełbaska, bułka, chleb, keczup, musztarda, kawa, herbata, bigos sudecki)
TRANSPORT: z i do Wrocławia autokarem ośrodka.