Blue Flower


PROGRAM LATA 2022 Z TRENEREREM OSIEDLOWYM I TRENEREM SENIORALNYM

28.06. w godzinach 9.30 -12.30 festyn inauguracyjny LATO 2022 obiekty sportowe Szkoły Podstawowej Nr 32 ul. Kłodzka

1.Działania przy współpracy z Halą Stulecia Wrocławska Pergola lipiec-sierpień :

30.07. w godzinach 13.00- 17.00 festyn LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM Półmetek Wakacji
-mini unihokej
-badminton
-gra planszowa
-sumo
-kortball
-rekreacyjny tor przeszkód
-mini piłka nożna

13 czerwca na sportowych obiektach Ślęzy Wrocław odbyła się sportowa impreza z okazji Dnia Dziecka. Wrocławski Szkolny Związek Sportowy wraz z Trenerami Osiedlowym włączył się aktywnie w organizację eventu. Tego dnia piękna pogoda i atrakcje przygotowane przez organizatorów przyciągnęły blisko 1000 uczestników czyli dzieci wraz z rodzicami. Trenerzy Osiedlowi przygotowali dla wszystkich bez względu na wiek atrakcyjne stanowiska sportowe m.in piłkarzyki, pierwsza pomoc przedmedyczna, dmuchańce, mini boisko do piłki nożnej czy mini boisko do unihokeja. Serdecznie zapraszamy na kolejny festyn sportowy na obiektach Ślęzy Wrocław już 19 czerwca od 11.00.

GALERIA

Za nami kolejna impreza sportowo-rekreacyjna zorganizowana przez trenerów senioralnych i osiedlowych. Tym razem 11 czerwca spotkaliśmy się na polanie na Karłowicach przy ulicy Kasprowicza, wspólnie z Radą Osiedla zorganizowaliśmy piknik sportowo-rekreacyjny, który był adresowany głównie do mieszkańców Karłowic.
Został zorganizowany turniej piłki nożnej oraz miasteczko sportowe, w którym uczestnicy mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji nie tylko sportowych.
Dla najmłodszych przygotowane były: - 3 dmuchańce, strzały z łuku, gra na specjalnym boisku w mini piłkę nożną oraz unihokeja, rekreacyjny tor przeszkód, gra w piłkarzyki, rzuty kółkami ringo do celu, rzuty woreczkami na celność
Dla seniorów i nie tylko: pierwsza pomoc przedmedyczna (trzy fantomy), turniej w bule, badminton.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki a uczestnicy turnieju piłki nożnej puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Osiedla.
Zapraszamy na kolejną imprezę - tym razem na obiekty sportowe 1KS Ślęza Wrocław na Kłokoczycach w dniu 19 czerwca w godzinach 11.00 -15.00.

Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19, Wrocławscy i Dolnośląscy olimpijczycy mogli wreszcie świętować na dziesiątym już Pikniku Olimpijskim. Ponad 50 olimpijczyków i paraolimpijczyków było obecnych w minioną niedzielę na Partynicach, gdzie licznie zgromadzona publiczność miała możliwość rozmowy, otrzymania autografów i zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Nasza kolejna wizyta u aktywnych seniorów oraz ich trenera Macieja, który oprowadza grupy po Wojszycach i Parku Wzgórze Gajowe. Zajęć nie brakuje, bo oprócz chodzenia z kijami jest też gimnastyka, siłownia w plenerze, gra w bule, a także różnego rodzaju gry, które wymagają aktywności umysłowej. Warto przyjść i spróbować!

Dzięki programowi Urzędu Miasta Wrocławia „Wrocławski Trener Senioralny” pracuje 10 takich trenerów na terenie całego miasta. Jednym z nich jest trener Adam, który prowadzi zajęcia na Przedmieściu Oławskim, gdzie 3 razy w tygodniu spotyka się z dużą, dobrze zorganizowaną grupą seniorów, którzy wspólnie bardzo aktywnie uczestniczą w chodzeniu z kijami i grze w bule. W każdej chwili nowe osoby mogą dołączyć na zajęcia do trenera Adama. Zapraszamy!

Dzięki programowi Urzędu Miasta Wrocławia „Wrocławski Trener Senioralny” pracuje 10 takich trenerów na terenie całego miasta. Jednym z nich jest trener Adam, który prowadzi zajęcia na Przedmieściu Oławskim, gdzie 3 razy w tygodniu spotyka się z dużą, dobrze zorganizowaną grupą seniorów, którzy wspólnie bardzo aktywnie uczestniczą w chodzeniu z kijami i grze w bule. W każdej chwili nowe osoby mogą dołączyć na zajęcia do trenera Adama. Zapraszamy!

W dniu 23.06.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” podczas INAUGURACJI LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM i SENIORALNYM odbył się w SP nr 97 PIERWSZY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
Był to turniej drużyn dwuosobowych (deble) – łącznie w rozgrywce uczestniczyło dziesięcioro seniorek i seniorów oraz dziesięcioosobowa grupa młodych adeptów tej przyjaznej gry plenerowej ze SP 97.
Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, oddzielne turnieje seniorzy i juniorzy a na koniec mecz między zwycięzcami turniejów.

W dniu 23 czerwca na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 97 we Wrocławiu odbyła się inauguracja LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM I TRENEREM SENIORALNYM. Uroczystego otwarcia dokonali Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk i Dyrektor Szkoły Andrzeja Słoko. Życzyli oni wszystkim uczestnikom - a było ich ponad 120 (dzieci, młodzież oraz grupy wrocławskich seniorów) miłego pobytu podczas sportowej rywalizacji oraz z okazji zbliżających się wakacji dobrego i aktywnego wypoczynku, nabrania sił i odporności, tak żebyśmy mogli się wszyscy spotkać na inauguracji sportowego roku szkolnego 2021/2022 we wrześniu. Tutaj galeria zdjęć.

Na zajęciach trenerki Kasi Cisowskiej był przeprowadzony konkurs "Mam Talent Trener Osiedlowy", dziewczynki na filmie prezentowały swoje zdolności taneczne i akrobatyczne. Takie zajęcia wzbudzają duże zainteresowanie wśród dzieci.

W dniu 16.06.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się FINAŁOWY TURNIEJ WIOSENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
Tym razem turniej drużyn dwuosobowych (deble) – łącznie w rozgrywce uczestniczyło szesnaścioro seniorek i seniorów i jedna adeptka tej przyjaznej gry plenerowej. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym . Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła Teresa1 z Teresą2 przed Magdą i Romkiem oraz Ireną i Stasiem1. Zawody odbyły się przy pięknej letniej pogodzie w wesołej atmosferze i bez bólu. Zwycięzcy za udział zostali uhonorowani słodyczami .

W dniu 17. czerwca seniorzy z różnych części miasta pod opieką trenerki Moniki i trenera Grzegorza mieli możliwość zwiedzania wrocławskiego Ogrodu Botanicznego.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie bardzo liczna grupa ponad 50-osobowa podziwiała roślinność, piękną i rozkwitniętą o tej porze roku.
Nie brakowało wspólnych rozmów, zdjęć i planów na przyszłość. Był też czas na mały poczęstunek. To był dobrze spędzony czas. Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 18.06.2021r. (piątek 11.30) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się podczas Festynu w Zatoce Piratów prolog letnich turniejów „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
Tym razem turniej drużyn trzyosobowych – łącznie w rozgrywce uczestniczyło osiem drużyn – 24 seniorek i seniorów. Zawody ze względu na tylko jeden bulodrom rozegrano systemem pucharowym.
Po prawie 3-godzinnej rywalizacji przy pięknej letniej pogodzie zwyciężyła drużyna PODZAMCZA, która w meczu finałowym pokonała drużynę U3WUWr 2:1 a trzecie miejsce zdobyły drużyny KRZYKI i GEM.

Materiał pod tytułem "Uczestnicy projektu Trener Senioralny w Ogrodzie Botanicznym" jest już dostępny link:

W dniu 18 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie w Zatoce Piratów odbyło się pierwsze tym roku spotkanie nad wodą uczestników programu „Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodziną”, adresowanego do wrocławskich seniorów jak również do całych wrocławskich rodzin.
Podczas piątkowego spotkania, w którym uczestniczyło przeszło 70 osób przygotowano mnóstwo nie tylko sportowych atrakcji, m.in. warsztaty gry w boules, gimnastykę ,badmintona, na wodzie - kajaki i rowery wodne.
Nad bezpieczeństwem seniorów na wodzie czuwali w motorówkach ratownicy, którzy instruowali uczestników spotkania, jak w bezpieczny zachowywać się nad wodą.
Na koniec spotkania, które trwało około 4 godzin dla wszystkich uczestników przygotowano specjalny poczęstunek - pieczenie kiełbaski na ognisku.
Na kolejną imprezę nad wodą w ramach programu Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodziną zapraszamy w połowie lipca, szczegóły wkrótce na naszej stronie. Tutaj galeria zdjęć.

Zapraszamy wrocławskich seniorów do zwiedzania wrocławskiego Ogrodu Botanicznego w dniu 17. czerwca (czwartek) - zbórka godz.11 pod kasą przy ul. Sienkiewicza.
Zapisy u trenerów senioralnych do dnia 15. czerwca.

phoca thumb l image013

 W dniu 09.06.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się DWUNASTY TURNIEJ WIOSENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu”.
Tym razem był to turniej drużyn trzyosobowych – łącznie w rozgrywce uczestniczyło piętnaścioro seniorek i seniorów i jedna adeptka tej przyjaznej gry plenerowej. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna GAJ (Grażyna2,Teresa1,Staś1) przed drużyną U3WUWr2 oraz drużyną U3WUWr1. Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie w wesołej atmosferze i bez bólu. Zwycięzcy za udział zostali uhonorowani słodyczami. W klasyfikacji generalnej po 12 Turniejach i prologu na prowadzeniu nadal TERESA1, która wyprzedza IRENĘ i ZYGMUNTA.

bule12_1.jpg

W poniedziałek 7.czerwca grupa seniorek z trenerem senioralnym Grzegorzem spędziła aktywnie czas na kręgielni Skybowling.
Wiele osób pierwszy raz brało udział w takiej aktywności i choć początki nie były łatwe to postępy były widoczne. Zabawa była świetna, wyniki imponujące a czas minął bardzo szybko.

Wszyscy oczekują na kolejne wyjście.

kregle_04.jpg

W dniu 5 czerwca przy pięknej słonecznej a wręcz upalnej pogodzie WSZS -trenerzy osiedlowi -zostali zaproszeni przez WKS Śląsk Wrocław do współorganizacji III Dnia Dziecka na Stadionie Wrocław.
Trenerzy przygotowali i przeprowadzili kilka konkurencji sportowo-rekreacyjnych na murawie stadionu, w których bardzo licznie uczestniczyli nie tylko najmłodsi wrocławianie ale również całe rodziny.
Wkrótce zaprezentujemy plany związane z coroczną akcją w ramach programów Trener Osiedlowy i Trener Senioralny LATO W MIEŚCIE 2021. 

20210605_02.jpg

Przy pięknej słonecznej pogodzie, na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, gdzie na codzień swoje mecze rozgrywają piłkarze WKS Śląsk Wrocław a ostatnio grała również reprezentacja Polski, rozegrana została Młodzieżowa Liga Kibiców z udziałem  10 zespołów wrocławskich Trenerów Osiedlowych.Turniej poprzedziło uroczyste otwarcie, którego dokonali: przedstawiciel Stowarzyszenia Wielki Śląsk Marcin Piwowarski oraz Dyrektor Programu Trener Osiedlowy Bogusław Zawisza. Zgodnie życzyli licznie zgromadzonej młodzieży osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych w duchu fair play a jednocześnie żeby nie zapomnieli, że już sam udział i granie w miejscu, w którym odbywają się wielkie wydarzenia sportowe jest już dużym zaszczytem i jednocześnie zobowiązaniem.Turniej rozgrywany był na czterech boiskach, łącznie rozegrano  25 spotkań.

W dniu 30 maja na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 91 odbył się I Festyn/Piknik „Wrocławskiego Trenera Senioralnego ze Sportową Rodziną”, który adresowany był do wrocławskich seniorów, dzieci jak również do całych wrocławskich rodzin. Podczas niedzielnej imprezy przygotowano dla uczestników wiele atrakcji sportowych , m.in. warsztaty nordic walking, warsztaty gry w boules, pomiar ciśnienia, piłkarzyki, gigantyczna gra planszowa, mini rozgrywki w piłkę nożną i unihokeja, rekreacyjny tor przeszkód.

20210530_23.jpg