Blue Flower


W dniu 19 grudnia w kręgielni Bowling Center - Sky Tower odbyły się V Mistrzostwa Wrocławia Seniorów w Kręglach w ramach programu Trener Senioralny. Była to jednocześnie ostatnia impreza podsumowująca działania programu Trener Senioralny w 2022 r. W turnieju wystartowało 44 zawodników, 29  seniorek i 15 seniorów. Zawody rozegrano na dziesięciu torach w dwóch rundach po 10 partii – do punktacji zaliczano najlepszy wynik z dwóch rund. Po 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze wśród Pań zwyciężyła "Iwonka" a wśród Panów "Stasiu". Wszystkim seniorom życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2023 Roku, a przede wszystkim zdrowia i uśmiechu na co dzień. Zapraszamy w przyszłym 2023 roku – do zobaczenia!

W dniu 19 grudnia w kręgielni Bowling Center - Sky Tower odbyły się Mistrzostwa Wrocławia Seniorów Wrocławskiego programu Trener Senioralny i jednocześnie była to ostatnia impreza podsumowująca działania programu Trener Senioralny w 2022 r. W zawodach oprócz sportowej rywalizacji był czas na podzielenie się swoimi uwagami i spostrzeżeniami przy kawie i herbacie uczestników programu - Pań i Panów Seniorów z realizatorami programu między innymi z Bohdanem Aniszczykiem i Bogusławem Zawiszą.
Całe spotkanie i zawody odbyły się w świątecznej atmosferze i wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe świąteczne koszulki, słodycze a najlepsi w rywalizacji sportowej puchary, medale i dyplomy. Uczestnicy zawodów przekazali na nasze ręce podziękowania za możliwość uczestniczenia już kolejny rok w programie Wrocławski Trener Senioralny i mają nadzieję, że w 2023 roku program będzie kontynuowany.
W turnieju wystartowało 44 zawodników (29 - seniorek i 15 – seniorów}. Zawody rozegrano na dziesięciu torach w dwóch rundach po 10 partii – do punktacji zaliczano najlepszy wynik z dwóch rund. Po 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze zwyciężyła wśród Pań – IWONKA a wśród Panów – STASIU.

W dniu 08.12.2022r grupa seniorów z Senioralnych Śród z Bulami bez Bólu z programu Wrocławski Trener Senioralny kibicowała już po raz trzeci naszej drużynie VOLLEY Wrocław w meczu siódmej kolejki Tauron Ligi z drużyną UNI Opole. Nasza drużyna odniosła pierwsze domowe zwycięstwo po dwugodzinnej walce 3:1 i wysunęła się na 8 miejsce w tabeli TAURON LIGI. Cała  dziesiątka zadowolona z udanego wieczoru i kolejnego spotkania z SUPERVOLEJKĄ i MIKOŁAJEM (zdjęcia) już szykuje się na kolejny mecz z ENERGA Kalisz (w przedświąteczny piątek 23.12 godz. 19 – nareszcie trochę wcześniej).

W sobotę 3 grudnia Wrocławski Trener Senioralny zorganizował ostatnią w tym roku imprezę w bule dla wrocławskich seniorów. Turniej „Barbórkowy” rozegrany został pod balonem klubu 1KS Ślęza Wrocław, gdzie seniorzy mieli możliwość gry na sztucznej murawie. Warto wspomnieć, że w całym 2022 roku w zawodach i turniejach petanque wystartowało blisko 900 seniorów, z czego prawie 350 zostało sklasyfikowanych. To bardzo dobrze rokuje jeśli chodzi o popularność i frekwencję w kolejnej edycji w 2023 roku!.

W sobotę (03.12.2022r) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” na zaproszenie wrocławskiego klubu sportowego ŚLĘZA zorganizował w ramach piłkarskiego festynu na obiektach Ślęzy (po raz pierwszy na sztucznej trawie i pod dachem) Turniej BARBÓRKOWY dla SENIORÓW i wszystkich chętnych uczestników FESTYNU (głównie rodziców młodych piłkarzy). W Turnieju uczestniczyło 12 drużyn, w którym prym wiedli nasi seniorzy (BRAWO). W ciągu 3-godzinnych zawodów rozegrano 36 meczów (na sześciu „zbudowanych” przez nas trawiastych BULODROMACH) w dwóch grupach po sześć drużyn systemem „każdy z każdym” i mecze o miejsca. W TURNIEJU zwyciężyła drużyna ANTONIEGO przed drużynami KRYSTYNY2 i WIEŚKA.

W dniu 30.11. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zorganizował po raz pierwszy SENIORALNY TURNIEJ „MASTERS PETANQUE 2022” i CZEKOLADOWY TURNIEJ POCIESZENIA (SŚzBbB – Senioralne Środy z Bulami bez Bólu). Był to turniej singlowy 8 najlepszych seniorów w klasyfikacji całorocznej (za nieobecnego ósmego BOGUSIA wystąpiła dziewiąta TERESA2), rozegrany systemem każdy z każdym w  dwóch grupach i mecze o miejsca. Pozostała 11 zagrała turniej pocieszenia - 4 drużyny każdy z każdym i mecze finałowe; łącznie 19 zawodników (14 seniorek  i 5 seniorów) z całego Wrocławia i okolic. Przy mroźnej  listopadowej (andrzejkowej) pogodzie po prawie 3 godzinnej rywalizacji – wyniki Turniejów wyglądały następująco:

Pomimo zimowej pogody w Szkole Podstawowej nr 32 zajęcia odbywają się cały czas dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 21 we Wrocławiu. Oczywiście nie zabrakło jak co roku turnieju mikołajkowo-świątecznego. Jak zawsze frekwencja była bardzo zadowalająca a w piłkarskich potyczkach wzięło udział ponad 20 uczestników. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek. Na zdjęciu zwycięzcy turnieju. 

W dniu 13 grudnia w obecności Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy i wspólnych działań pomiędzy WSZS i 1KS ŚLĘZA WROCLAW. W spotkaniu uczestniczyli Prezes 1KS Katarzyna Ziobro, Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk, Sekretarz WSZS Piotr Widawski oraz radny miasta Wrocławia Romuald Krauze. Spotkanie było również okazją do przedstawienia/zaprezentowania Prezydentowi aktualnych działań WSZS na terenie Wrocławia.

W dniu 13.12.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Bowling Centre – Sky Tower odbyły się Zimowe Mistrzostwa Wrocławia Seniorów w Kręgle (Bowling). W turnieju wystartowało 28 zawodników  (20 - seniorek i 8 - seniorów}. Zawody rozegrano na siedmiu torach w dwóch rundach po 10 partii – do punktacji zaliczano sumę z dwóch rund. Po 1,5 godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze zwyciężyła wśród Pań – MAGDA a wśród Panów – RYSIU.

W dniu 11 grudnia Wrocławski Szkolny Związek Sportowy -TRENERZY OSIEDLOWI wspólnie z 1KS Ślęza Wrocław na obiektach sportowych na Kłokoczycach zorganizował Mikołajki z Trenerem Osiedlowym i 1 KS Ślęza Wrocław. Uczestniczyło przeszło 300 młodych wrocławian, oczywiście nie zabrakło ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA ,który wręczał paczki dla uczestników Mikołajek oraz aktywnie uczestniczył w zajęciach sportowo-rekreacyjnych ( 8 stanowisk) przygotowanych przez TO.
Mikołajki odwiedzili goście:
Prezes 1KS Ślęza Wrocław Katarzyna Ziobro, Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk.
Kolejne spotkanie Mikołajkowe odbędzie się już 14 grudnia na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 32.
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 08.12.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Pomimo już prawie zimowej pogody na lekko śnieżnej nawierzchni w turnieju wystartowały cztery drużyny dwuosobowe.  W wesołej mikołajkowej atmosferze zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po prawie 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna Magdy i Janusza przed Ewą i Irenką oraz Teresą2 i Stasiem. Zwycięzcy jak zwykle zostali nagrodzeni słodyczami.

W ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zakończył się ostatni trzeci (jesienny) cykl turniejów „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
Od początku 2021 roku odbyło się 38 turniejów SŚzBbB, w których sklasyfikowano 96 seniorek i seniorów a we wszystkich turniejach uczestniczyło łącznie prawie 700 zawodników („kulaczy – bularzy”).
MISTRZEM WROCŁAWSKICH SŚzBbB w 2021 roku został STAŚ przed ZYGMUNTEM i IRENKĄ a czołówka klasyfikacji wygląda następująco:

Zapraszamy do udziału w PIĄTYCH MISTRZOSTWACH WROCŁAWIA W KRĘGLACH w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”, które odbędą się w Bowling Centre – Sky Tower w dniu 19 grudnia 2022 r.
Do turnieju trenerzy senioralni zgłosili :
Janusz - 35 osób
Maciek S. - 10 osób
Maciek M. – 14 osób

Harmonogram
godz. 9.15 - przyjmowaniem zgłoszeń
godz. 9.30 - rozgrzewka
godz. 9.45 - rozpoczęcie zawodów na 12 torach
godz. 11.30 – zakończenie