Blue Flower


W minioną środę w Parku Południowym odbył się dziewiąty finał "Jesienny Turniej Senioralny - środy z Bulami Bez Bólu". Po 3 godzinach grania wszystko stało się jasne. Spośród ponad 200 uczestników w 11 turniejach pierwsze miejsce zajęła Krystyna2, drugie miejsce zajął Jerzy, a trzecie Irena2. Seniorzy zakończą sezon plenerowy w przyszłym tygodniu, w środę 30 listopada Turniejem "Masters Petanque", w którym uwzględnione zostaną wszystkie turnieje rozegrane w 2022 roku, czyli z edycji wiosennej, letniej i jesiennej.

W dniu 28.11 grupa seniorów z Senioralnych Śród z Bulami bez Bólu z Programu Wrocławski Trener Senioralny kibicowała już po raz drugi naszej drużynie VOLLEY Wrocław w meczu piątej kolejki Tauron Ligi z drużyną ŁKS Commercecon Łódź. Dzięki operatywności naszego Dyrektora Programu P. Bogdana będziemy mogli już do końca sezonu 2022/23 (kwiecień 2023) kibicować naszym siatkarkom w TAURON LIDZE.
Niestety nasza drużyna przegrała 0:3 z obecnie najlepszą drużyną ligi, która w pięciu meczach nie straciła seta (a w pierwszym secie było blisko NIESTETY przegraliśmy 24:26) Cała dziesiątka zadowolona z udanego wieczoru i kolejnego spotkania z SUPERVOLEJKĄ (zdjęcie) już szykuje się na kolejny mecz z UNI Opole (czwartek 08.12 godz 21).

W dniu 23.11. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zorganizował DZIEWIĄTY FINAŁOWY JESIENNY TURNIEJ SENIORALNE ŚRODY Z BULAMI BEZ BÓLU (SŚzBbB), turniej drużynowy a rozegrany systemem każdy z każdym w dwóch grupach play off i mecze o miejsca. Uczestniczyło 8 zespołów łącznie 21 zawodników (14 seniorek i 7 seniorów) z całego Wrocławia i okolic.
Przy ładnej listopadowej pogodzie po prawie 3-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna WŁADKA z MIRKĄ przed drużyną TADEUSZA i drużyną IRENY2.

Duma z koszykarskiego Śląska Wrocław. Ósme zwycięstwo z rzędu, wspaniały doping i wygrana Śląska w dogrywce. Trener osiedlowy po raz kolejny wraz z rodzinami aktywnie uczestniczył w kibicowaniu.
 

Podczas meczu ligowego Śląsk - Legia dopisała frekwencja. Dużo młodych wrocławian odwiedziło miasteczko sportowe WSZS przygotowane przez trenerów osiedlowych w sektorze rodzinnym - przeszło 1000 osób. Teraz nastąpi przerwa w meczach ligowych aż do stycznia. Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 15 listopada zakończył się turniej piłki nożnej z udziałem 6 zespół organizowany przez trenera osiedlowego Oktawiusza.

W dniu 16.11. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zorganizował ÓSMY JESIENNY TURNIEJ SENIORALNE ŚRODY Z BULAMI BEZ BÓLU (SŚzBbB), turniej drużyn trzyosobowych (triplety) a rozegrany systemem każdy z każdym w dwóch grupach play off i mecze o miejsca. Uczestniczyło 8 zespołów łącznie 24 zawodników (16 seniorek i 8 seniorów) z całego Wrocławia i okolic.
Przy typowo listopadowej pogodzie po prawie 3-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ANTONIEGO z JÓZEFINĄ i JANUSZEM przed drużyną JERZEGO i WŁADKA.

W dniu 12.11.2022r grupa seniorów z Senioralnych Śród z Bulami bez Bólu z Programu Wrocławski Trener Senioralny kibicowała naszej drużynie VOLLEY Wrocław w meczu trzeciej kolejki Tauron Ligi z drużyną STALI Bielsko.
Niestety nasza drużyna po pięciosetowej walce przegrała 2:3 a jedyną seniorką w miarę zadowoloną z wyniku była Mirusia, której najbliższa Rodzina mieszka w Bielsku-Białej (i pierwsza dowiedziała się o zwycięstwie bielskiej drużyny). Pomimo minimalnej porażki naszej drużyny cała senioralna dwunastka zadowolona z udanego sobotniego wieczoru i spotkania z SUPERVOLEJKĄ (zdjęcie) wróciła do swoich domów.

W dniu 09.11. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zorganizował SIÓDMY JESIENNY TURNIEJ SENIORALNE ŚRODY Z BULAMI BEZ BÓLU (SŚzBbB) ,turniej drużyn trzyosobowych (triplety) a rozegrany systemem każdy z każdym w dwóch grupach play off i mecze o miejsca. Uczestniczyło 8 zespołów łącznie 26 zawodników (17 seniorek i 9 seniorów) z całego Wrocławia i okolic.
Przy pięknej jesiennej pogodzie po prawie 3-godzinnej rywalizacji bez porażki zwyciężyła drużyna JUBILATA STASIA (efektowny prezent - odśpiewano mu tradycyjne STO LAT) z EWĄ1i RENATĄ przed drużyną WŁADKA i drużyną BOGUSIA.

Jak każdego roku dzień 11 listopada WSZS wspólnie z trenerami osiedlowi i senioralnymi przygotowali wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców Wrocławia. Spotkaliśmy się na Wyspie Słodowej. W załączeniu realizacja zdjęciowa.

W dniu 05.11. 2022r. (sobota) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” razem z  Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora, zorganizowały już po raz czwarty Mistrzostwa Wrocławia seniorów w bule dublety 2022. Jest to turniej drużyn dwuosobowych rozgrywany systemem każdy z każdym, w którym uczestniczyło 8 zespołów z miasta Wrocławia i okolic. Pomimo niezbyt sprzyjającej  jesiennej pogody, „nieprzemakalni” seniorzy rozegrali swoje kolejne Mistrzostwa. Po ponad 3-godzinnej rywalizacji zwyciężyły drużyny z Psiego Pola.

W dniu 05.11. 2022r. (sobota) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora zorganizowały już po raz czwarty MISTRZOSTWA WROCŁAWIA SENIORÓW W BULE (PETANUE) 2022 = duety - turniej drużyn dwuosobowych rozegrany systemem każdy z każdym, uczestniczyło 8 zespołów całego Wrocławia i okolic.
Pomimo niezbyt sprzyjającej (całonocny deszcz) typowo jesiennej pogodzie „nieprzemakalni” seniorzy rozegrali swoje kolejne Mistrzostwa. Po ponad 3-godzinnej rywalizacji zwyciężyły drużyny z PSIEGO POLA, które w pokonanym polu zostawiły KRZYKI i Fabryczną oraz pozostałe drużyny.

WYNIKI IV SENIORALNYCH MISTRZOSTW WROCŁAWIA 2022 (dublety)

W dniu 02.11. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się SZÓSTY JESIENNY TURNIEJ SENIORALNE ŚRODY Z BULAMI BEZ BÓLU, turniej drużyn trzyosobowych (triplety) a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 7 zespołów łącznie 23 zawodników (15 seniorek i 8 seniorów) z całego Wrocławia i okolic.
Przy pięknej jesiennej pogodzie po prawie 3-godzinnej rywalizacji bez porażki zwyciężyła drużyna Mirki z Irenką1 i Jurkiem przed drużyną Irenki2 z Psiego Pola i drużyną Stasia z Krzyków.

Jesienne treningi z trenerem osiedlowym Mateuszem przy ul. Składowej cieszą się dużym zainteresowaniem. Tak jak co roku dzieci i młodzież mają możliwość korzystania z oświetlonego boiska, co pozwala na aktywność fizyczną nie tylko w godzinach popołudniowych.

We Wrocławiu pojawił się pierwszy śnieg a to oznacza że najwyższa pora korzystać z hali SP 3 ul. Bobrzej gdzie trener osiedlowy Łukasz Żymełka prowadzi zajęcia. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, a w szczególności gry zespołowe. Szczegóły u trenera Łukasza. Tutaj galeria zdjęć.

Pomimo zimowej pogody treningi osiedlowe przy SP 58 odbywają się  cały czas na sali gimnastycznej.  Dzięki programowi Trener Osiedlowy dzieci i młodzież ma możliwość aktywności fizycznej w sezonie zimowym.

Trener osiedlowy Łukasz Żymełka wraz z podopiecznymi hartuje kondycję podczas treningów na terenach zewnętrznych. Na okres zimowy zajęcia prowadzone będą na hali SP 3 ul. Bobrza

W dniu 24.11.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się DZIESIĄTY FINAŁOWY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
W turnieju drużyn trzyosobowych wystartowało osiemnaścioro seniorek i seniorów przy prawie takiej samej grupie kibiców. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym i należały do najbardziej wyrównanych w całym cyklu (nie było żadnej drużyny z wszystkimi zwycięstwami a drużyny od 3-6 miejsca zdobyły tę samą ilość zwycięstw - 2).
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu ale już przy typowo jesiennej pogodzie, zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Trzeciego wieku Uniwersytetu Wrocławskiego (w składzie Ala, Ola, Marta) przed drużyną Przedmieścia i Psiego Pola1. Zwycięzcy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

W dniu 17.11.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się DZIEWIĄTY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (JSŚzBbB).
W turnieju singlowym wystartowało ośmioro seniorek i seniorów. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym w dwóch grupach, play-off i mecze o miejsca.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu ale już przy typowo jesiennej pogodzie, zwyciężył Zygmunt przed Januszem , Alą i Olą. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.

Miło nam poinformować, że w dniu 17 listopada zainaugurowaliśmy zajęcia dla seniorów - uczestników programu Trener Senioralny  z nowej dyscypliny sportowej bilard z udziałem 12 osób.
Zajęcia odbywają się w każdą środę  w godzinach 18 - 20 w sali bilardowej Liceum Ogólnokształcącego nr XIV.
Zapisy na zajęcia do każdego poniedziałku u trenera senioralnego Grzegorza Ulańczyka  tel.663670008.
Tutaj galeria zdjęć z pierwszych zajęć.

W ramach wrocławskiego programu wspierania inicjatyw lokalnych- Mikrogranty, nasz trener senioralny Adam Omelan zaprasza seniorów na plenerowe spotkanie rekreacyjne w Parku Południowym w dwóch terminach 20 i 26.11 o godz. 11.
Podczas wydarzenia drużyna porusza się z kijami nordic walking odnajdując stacje z wolontariuszami oznaczone na mapie. Seniorzy wykonają zadania z zakresu ratownictwa medycznego, utrwalą wiedzę z zakresu zdrowego żywienia i poznają sporty całego życia. Na każdego uczestnika czeka woda, jabłuszko. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z trenerami osiedlowymi i senioralnymi uczcił dzień Święta Niepodległości 11 listopada organizując na Placu Wolności festyn sportowo-rekreacyjny, który adresowany był do tych najmłodszych jak i najstarszych wrocławian.
Przy pięknej słonecznej pogodzie trenerzy przygotowali wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych, zostało wybudowane mini miasteczko sportowe, w którym każdy mógł coś znaleźć dla siebie.

Drugi dzień VII Turnieju z okazji Święta Niepodległości to zacięta rywalizacja o awans do rundy finałowej. Do rywalizacji stanęły 4 ekipy:
- SP 85 (trenerka Klaudia Wolna)
- Orły Żyłki (trener Mateusz Żyłka)
- Junior (trener Oktawiusz Raczkowski)
- Niemcewicza (trener Oktawiusz Raczkowski).

W dniu 10.11.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  w Parku Południowym odbył się  ÓSMY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (JSŚzBbB). W turnieju wystartowało szesnaścioro seniorek i seniorów  (osiem drużyn dwuosobowych). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy ładnej jesiennej  pogodzie zwyciężyła drużyna Irena2 z Krystyną2 przed Magdą i Januszem oraz Zygmuntem i Grażyną1. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.

Pomimo niesprzyjającej pory dzieciaki chętnie uczestniczyły w zajęciach trenerki Oli. Po krótkiej rozgrzewce wszyscy wzięliśmy udział w konkursie rzutów karnych. Każdy miał oddać trzy strzały. Dla najlepszych zawodników będą przewidziane nagrody na kolejnych treningach:)

Na Nadodrzu wystartowała VII edycja Turnieju piłki nożnej 6-osobowej z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Do turnieju przystąpiło 7 zespołów pod opieką trenerów osiedlowych z różnych stron Wrocławia. W pierwszym dniu turnieju do rywalizacji stawiły się ekipy : 1. Soccer ( studenci )

W dniu 06.11.2021r. (sobota) , na bulodromach przy ul. Inflanckiej
w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”: Wrocławski Szkolny Związek Sportowy (WSZS), Wrocławskie Centrum Seniora (WCS) i Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Bolesława Krzywoustego zorganizowały pierwsze Mistrzostwa Wrocławia seniorów w BULE drużyn trzyosobowych (TRIPLETY) .
W Mistrzostwach wystartowało trzydzieścioro seniorek i seniorów (dziesięć drużyn trzyosobowych) których dopingowało co najmniej tyleż kibiców .
Po przeprowadzonej przy muzyce przez Trener Karolinę ROZGRZEWCE KULACZY - rozegrano zawody w dwóch grupach systemem każdy z każdym następnie play-off i mecze o miejsca.
Po ponad 3 godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i przy typowo jesiennej ale słonecznej pogodzie, zwyciężyła drużyna
z ZAKRZOWA przed INFLANCKĄ i KRZYKAMI.
WYNIKI Pierwszych Mistrzostw WROCŁAWIA w BULE - TRIPLETY
1. ZAKRZÓW (Janek2, Kazik, Mariusz);
2. INFLANCKA (Teresa4; Andrzej2, Fryderyk)
3. KRZYKI (Marta; Antoni; Zygmunt);
4. POLESKA (Irena2,Krysia2,Tadeusz1);
5. KIEŁCZÓW (Krzysztof, Tadeusz2, Zenek);
6. U3WUWr (Ala, Krysia1,Ola);
7. BARTOSZOWICE (Beata, Hania, Janek1);
8. PRZEDMIEŚCIE (Ewa, Irena1, Staś);
9. WIELKA WYSPA (Alina, Iwona, Gosia);
10. LITEWSKA (Aurelia, Andrzej,Teresa5) .
Wszyscy uczestnicy Mistrzostw zostali uhonorowani NAGRODAMI ufundowanymi przez WCS i WSZS i nikt nie wyjechał z Mistrzostw bez upominku. Dodatkowe nagrody otrzymali NAJSTARSZA SENIORKA i NAJSTARSZY SENIOR MISTRZOSTW.
Nad sprawnym przebiegiem MISTRZOSTW czuwali TRENERZY SENIORALNI – Karolina, Grzesiu i Janusz i Sędzia Główny Marian.
Pierwsze Mistrzostwa Wrocławia wszyscy uznali za imprezę UDANĄ
a telewizja SPORTGAME przygotowała z niej reportaż który będzie dostępny w internecie.
ZAPRASZAMY również na ÓSMY JESIENNY TURNIEJ JSŚzBbB który odbędzie się w środę (10.11) godz 11. Następne turnieje w ramach cyklu JESIENNEGO będą odbywały się systematycznie w każdą środę listopada w godzinach 11-13 w Parku Południowym (przy pomniku F. Chopina) w zależności od panujących obostrzeń i warunków pogodowych.
 

W dniu 06.11.2021r. (sobota) na bulodromach przy ul. Inflanckiej w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”:   Wrocławski Szkolny Związek Sportowy (WSZS), Wrocławskie Centrum Seniora (WCS) i Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Bolesława Krzywoustego zorganizowały pierwsze Mistrzostwa Wrocławia seniorów w BULE drużyn trzyosobowych (TRIPLETY).

W Mistrzostwach wystartowało trzydzieścioro  seniorek i seniorów  (dziesięć drużyn trzyosobowych) którym kibicowało co najmniej tyleż kibiców. Zawody rozegrano w dwóch grupach, systemem każdy z każdym, następnie play-off i mecze o miejsca. Po ponad 3-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i przy typowo jesiennej ale słonecznej pogodzie, zwyciężyła drużyna z ZAKRZOWA przed INFLANCKĄ i KRZYKAMI.

WYNIKI Pierwszych Mistrzostw WROCŁAWIA w BULE - TRIPLETY

Trenerzy osiedlowi już po raz kolejny organizowali atrakcje dla kibiców, którzy przyszli na mecz ligowy Śląsk - Jagiellonia. Na kilku stanowiskach przygotowali takie zajęcia jak: strzelanie z łuku, unihokej, mini piłka nożna, softball, rzuty do celu. Stanowiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno przed meczem jak i w przerwie. Zapraszamy na kolejne mecze naszej drużyny. 

W dniu 03.11.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  w Parku Południowym odbył się  SIÓDMY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). W turnieju wystartowało dwanaścioro seniorek i seniorów  (sześć drużyn dwuosobowych), którym kibicowało co najmniej tyleż kibiców. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy ładnej jesiennej  pogodzie, zwyciężyła drużyna Magdy z Teresą2 przed Martą i Antonim oraz Alą i Stasiem. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.