Blue Flower


W niedzielne popołudnie 27 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbyło się zakończenie LATA 2023 połączone z prezentacją aktualnych wicemistrzów Polski w koszykówce WKS ŚLĄSK WROCŁAW.  Publiczność i duża grupa kibiców dopisała, panowała super atmosfera. Oczywiście nie zabrakło trenerów osiedlonych i senioralnych, przygotowali kilka atrakcji sportowych, z których korzystali uczestnicy imprezy. Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 26 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbył się ostatni piknik/festyn LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM I TRENEREM SENIORALNYM, w którym uczestniczyło około 450 osób (rodziny z dziećmi, wrocławscy seniorzy).
Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się specjalne konkursy, w których była możliwość bezpośredniej rywalizacji ( konkursy : w strzelaniu z łuku, darta , rzutki ringo na jeża).
Dla osób nieco starszych trenerzy przygotowali wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych między innymi :kijki ,gry i zabawy zręcznościowe, szachy.
Na zakończenie udziału w poszczególnych aktywnościach dla uczestników jak zwykle czekały okolicznościowe nagrody/upominki. Tutaj galeria zdjęć.

Podsumowując w okresie wakacji 2023 trenerzy osiedlowi i senioralni przygotowali specjalny program LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM I TRENEREM SENIORALNYM, którego areną działania były tereny zielone miasta Wrocławia :
- wrocławska Pergola, gdzie odbyło się 8 festynów /pikników adresowanych do różnych kategorii wiekowych (3 pikniki dla seniorów, 5 pikników dla dzieci, młodzieży i całych rodzin). Łącznie w imprezach na wrocławskiej Pergoli wzięło udział około 3500 osób.
-kąpielisko Morskie Oko, gdzie tradycyjnie przez lipiec i sierpień rozgrywane były siatkarskie turnieje siatkówki plażowej MARCHE CUP, w których uczestniczyło w siedmiu turniejach przeszło 70 zespołów
-SENIORALNE ŚRODY Z BULAMI BEZ BÓLU - Park Południowy, turnieje, w których uczestniczyło przez lipiec i sierpień przeszło 200 wrocławskich seniorów
-Rodzinne Centrum Golfa w Parku Grabiszyńskim – warsztaty gry w golfa z udziałem 30 seniorów .

Można powiedzieć, że tegoroczna akcja Lata z Trenerem Osiedlowym i Trenerem Senioralnym 2023 adresowana do osób pozostających w okresie wakacji w miejscu zamieszkania cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może tak duża frekwencja, warto tutaj także dodać ,że udział we wszystkich naszych działaniach był bezpłatny .
Duże słowa podziękowania kierujemy do naszych partnerów, dzięki którym w taki właśnie sposób mogliśmy przeprowadzić całą akcję Lata 2023 ( Hala Stulecia, MCS Wrocław, Kuchnie Marche).Osobne słowa podziękowania kierujemy do głównych wykonawców, realizatorów naszych działań TRENERÓW OSIEDLOWYCH I TRENERÓW SENIORALNYCH, to Oni za każdym razem przygotowywali poszczególne imprezy ,służyli radą i pomocą wszystkim uczestnikom ,jeszcze raz dziękujemy .
Wszystkie nasze działania z okresu wakacji prezentowane były i są na stronach internetowych WSZS oraz przez środki masowego przekazu: telewizję SportGame, TVP 3 Wrocław , Słowo Sportowe , Gazetę Wrocławską .
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i do zobaczenia w kolejnych działaniach WSZS .

Podczas kolejnego meczu ligowego - tym razem Śląska z Lechem Poznań nie mogło zabraknąć atrakcji przygotowanych przez trenerów osiedlowych i senioralnych. Na stanowiskach można było zagrać w piłkarzyki i ringo, postrzelać z łuku i do bramki, porzucać do darta. Stanowiska byli licznie odwiedzane (największa frekwencja w sezonie), najmłodsi kibice nie nudzili się przed meczem i podczas przerwy. Zapraszamy na kolejne mecze na nasze stanowiska, najbliższy już w niedzielę 3-go września z Jagiellonią Białystok. Tutaj galeria zdjęć.

W sobotę 19 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbył się Festyn/Piknik Lata 2023 dedykowany wrocławskim seniorom i ich rodzinom. Przy pięknej pogodzie w naszych zajęciach uczestniczyło około 750 osób, byli to nie tylko seniorzy ale całe ich rodziny. Trenerzy przygotowali wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych, między innymi ;
- warsztaty z bule
- pomoc przedmedyczna z możliwością nauki masażu serca i sztucznego oddychania na trzech fantomach
- pomiar ciśnienia
- gry i zabawy zręcznościowe
Na zakończenie udziału w poszczególnych aktywnościach uczestnicy otrzymywali okolicznościowe nagrody/upominki.
W sobotę nasz piknik na wrocławskiej Pergoli odwiedziła redakcja sportowa TVP3 Wrocław, relacja z wydarzenia w poniedziałek około 18.00 na antenie TVP3.
Przypominamy, że w dniu 26 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbędzie się ostatni festyn LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM I SENIORALNYM, zapraszamy na godzinę 13.

Edycję 2023 turnieju siatkówki plażowej „Marché Cup” można śmiało uznać za duży sukces, o czym świadczy udział ponad 70 drużyn, w 7 turniejach rozegranych w lipcu i sierpniu. Jak każda poprzednia edycja, w tym roku areną gry ponownie był teren kąpieliska Morskie Oko, który został profesjonalnie przygotowany przez kierownictwo obiektu. Nasypanie nowego piasku, zamontowanie nowej infrastruktury do siatkówki plażowej oraz przygotowanie całego zaplecza, wszystko było na 5+. Ostatecznie, to drużyna K2 wygrała klasyfikację końcową i tym samym zajęła najwyższe miejsce na podium. Oprócz pucharów dla 3 pierwszych drużyn, zostały ufundowane vouchery od głównego sponsora.

Za nami pierwszy tydzień sierpnia, mieliśmy chwilę wytchnienia i rozpoczynamy kolejne działania w ramach Lata 2023, na które serdecznie zapraszamy:
1/ wrocławska Pergola 12 sierpnia godzina 13 - 17
festyn LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM -mini unihokej-badminton-gra planszowa -kortball ,-rekreacyjny tor przeszkód ,-mini piłka nożna

Piąty z siedmiu turniejów przeszedł do historii. Nie było tak dużej frekwencji jak tydzień wcześniej, ale 15 ekip stanęło o kolejne punkty. Po raz kolejny pojawiły się nowe twarze tym samym w naszym turnieju wzięło już udział 34 ekipy. Tego dnia bezkonkurencyjna była nowa ekipa pod nazwą WK i to ona stanęła na najwyższym stopniu w finale pokonując drużynę Parasol. W finale pocieszenia liderzy klasyfikacji K2 wygrali z drużyną Coco Jumbo. Lekką zadyszkę załapały inne drużyny z czuba tabeli KaMa zdobyła tylko 8 pkt , a Krakuski i Emeryci po 10pkt. Obecnie piątą lokatę zajmuje drużyna Stary i Młody z dorobkiem 36 pkt, która wczoraj przegrała o wejście po półfinału tym samym zajęła miejsca 5-6. Do tego by poprawić swoją zdobycz pkt już pozostało nie wiele bo tylko dwa turnieje, walka o czołowe miejsca będzie zacięta do samego końca, każda z pierwszych czterech drużyn może jeszcze zwyciężyć i każda będzie liczyła na potknięcie lub słabszy dzień przeciwników. Jedno jest pewne presja coraz większa, a największe emocje jeszcze przed nami. Serdecznie dziękujemy sponsorowi Restauracji Marche za wsparcie w turniejach.

Siatkarskie Czwartki z Trenerem Osiedlowym Marche Cup cieszą się coraz większą popularnością. Na każdym turnieju pojawiają się nowe pary, które chcą na sportowo spędzić czas na boiskach plażowych Morskiego Oka. 27 lipca do turnieju zgłosiła się rekordowa ilość zespołów, 21 par rywalizowało o nagrody ufundowane przez Restauracje Marche! Najlepszą parą okazały się BAMBURY zdobywając 20 punktów do rankingu. Drugie miejsce i 18 punktów KOLOMYIA 1, trzecie miejsce przypadło drużynie KAMA.

Za nami półmetek wakacji, Wrocławski Szkolny  Związek Sportowy wspólnie z Trenerami Osiedlowymi i Trenerami Senioralnymi przygotował specjalny program LATA 2023, który był adresowany do osób pozostających w miejscu zamieszkania. Zorganizowaliśmy 5 pikników sportowo-rekreacyjnych na wrocławskiej Pergoli, w których uczestniczyło przeszło 3500 osób. Relacje na bieżąco na naszych stronach internetowych i Facebook. W każdy czwartek na kąpielisku Morskie Oko turnieje piłki sitkowej plażowej MARCHE CUP, które cieszą się bardzo dużym  zainteresowaniem (w lipcu uczestniczyło 41 zespołów), środy zarezerwowane są na senioralne turnieje Bule bez Bólu, które odbywają się w Parku Południowym .
Wszystkie te atrakcje, zajęcia planowe trenerów osiedlowych i senioralnych kontynuowane są również w sierpniu. Zapraszamy, szczegóły na naszych stronach.
Dzięki różnorodnym dyscyplinom sportowym, warsztatom mogą w nich uczestniczyć zarówno najmłodsi, jak i seniorzy. Dzięki dotacji Miasta Wrocławia udział jest całkowicie bezpłatny i oczywiście nikt nie wraca do domu z pustymi rękami, bo dzięki partnerom Hala Stulecia, MCS Wrocław, Kuchnie Marche każdy dostaje upominek (sprzęt sportowy, medal, koszulkę, bon rabatowy do kuchni Marche). 

W dniu 23.08.2023r. (jak zwykle w środę) przy upalnej pogodzie w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” rozegraliśmy Piąty Wakacyjno/Letni Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W Turnieju pomimo WAKACJI uczestniczyło 33 (znowu rekord frekwencji tego lata) 21 seniorek i 12 seniorów oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego. Był turniejem drużyn czteroosobowych  (jedna 3-osobowa) rozegrany systemem każdy z każdym w dwu grupach i mecze o miejsca. Wszystkie drużyny były losowane przed turniejem. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna TERESY2 z GRAŻYNĄ2 i JADZIĄ przed drużynami ALICJI z ELĄ2, ANIĄ i ZYGMUNTEM, oraz drużyną JOLI z WANDĄ, MAGDĄ i DARKIEM. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu i w przyjemnej wesołej atmosferze ze słodkimi nagrodami na zakończenie TURNIEJU - poczęstunkiem czekoladkami Mercie, które zafundowała Elżbieta.

W dniu 22.08.2023r. (wtorek) przy upalnej ,letniej pogodzie, 18 osobowa grupa seniorów (11 Pań i 7 Panów ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” na dzisiejszych zajęciach gościła po raz drugi 8 osobową grupą ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „OSTOJA” (3 wychowawców i piątka podopiecznych Marysia, Małgosia, Wiesiu ,Michał i Jacek) którzy byli kapitanami zintegrowanych drużyn  dwuosobowych (w każdej za wyjątkiem jednej aby było do pary)). Po obowiązkowej rozgrzewce, odbył się Turniej rozegrany systemem każdy z  każdym w którym zwyciężył WIESIU z WANDĄ przed Jackiem i Stenią oraz Małgosią i Zenkiem.

Niedzielne popołudnie trenerka Kasia wraz z podopiecznymi spędziła na stadionie Tarczyński Arena. Obejrzeliśmy mecz Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa.
Śląskowi udało się strzelić jedną bramkę z rzutu karnego. Na stadionie kibicowało około 12 tysięcy ludzi. Mecz wygrali przeciwnicy wynikiem 4:1.

W sobotę 19 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbył się Festyn/Piknik Lata 2023 dedykowany wrocławskim seniorom i ich rodzinom. Przy pięknej pogodzie w naszych zajęciach uczestniczyło około 750 osób, byli to nie tylko seniorzy ale całe ich rodziny. Trenerzy przygotowali wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych, między innymi ;
- warsztaty z bule
- pomoc przedmedyczna z możliwością nauki masażu serca i sztucznego oddychania na trzech fantomach
- pomiar ciśnienia
- gry i zabawy zręcznościowe
Na zakończenie udziału w poszczególnych aktywnościach uczestnicy otrzymywali okolicznościowe nagrody/upominki.
W sobotę nasz piknik na wrocławskiej Pergoli odwiedziła redakcja sportowa TVP3 Wrocław, relacja z wydarzenia w poniedziałek około 18.00 na antenie TVP3.
Przypominamy, że w dniu 26 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbędzie się ostatni festyn LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM I SENIORALNYM, zapraszamy na godzinę 13.
Tutaj galeria zdjęć z festynu.

W niedzielę 28 sierpnia WSZS wspólnie z trenerami osiedlowymi na stadionie Tarczyński Arena w sektorze rodzinnym w trakcie trwania meczu przygotowali mini miasteczko, które było bardzo licznie odwiedzane przez najmłodszych wrocławian.
Trenerzy przygotowali: trzy dmuchańce, mini boisko do unihokeja, dwa stanowiska w strzelaniu z łuków, rzuty do celu woreczkami,rzuty na jeża kółkami, ringo, dwa stoły z piłkarzykami, badminton.
Dla uczestników, którzy odwiedzili nasze stanowiska czekały drobne upominki: okolicznościowe medale, koszulki, czapeczki.
Odwiedziło nas przeszło 650 osób. Kolejne miasteczko w dniu 10 września, zapraszamy !!!
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 16.08.2023r. (jak zwykle w środę) przy upalnej pogodzie w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” rozegraliśmy Czwarty Wakacyjno/Letni Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W turnieju i zajęciach pomimo wakacji uczestniczyło 22 seniorek i seniorów oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego.
CZWARTY wakacyjno/letni turniej był turniejem drużyn trzyosobowych (w niektórych drużynach dwuosobowych) rozegrany systemem każdy z każdym
w dwóch grupach i mecze o miejsca. Wszystkie drużyny dobierały się indywidualnie.
Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna MAGDY z ZYGMUNTEM przed JOLĄ z TADEUSZEM i ALĄ1 z GRAŻYNKĄ1 i STENIĄ. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu i w przyjemnej wesołej atmosferze i słodkimi czekoladami na zakończenie TURNIEJU.

W dniu 27 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbył się II festyn - warsztaty z FISTBALLEM połączony z zakończeniem LATA Z TRENEREM Osiedlowym i Trenerem Senioralnym 2022.
Podczas sobotniej imprezy, w której uczestniczyły całe rodziny (dzieci, rodzice, dziadkowie) przygotowano mnóstwo sportowych atrakcji, między innymi :

Za nami kolejna  sobota wakacji, tym razem 12 sierpnia spotkaliśmy się na wrocławskiej Pergoli. Przy pięknej pogodzie nasze stanowiska przez kilka godzin odwiedziło prawie 750 osób, byli to nie tylko wrocławianie ale także bardzo liczna grupa osób przyjezdnych z całego kraju, całe rodziny (Kraków, Poznań, Szczecin). Tutaj relacja zdjęciowa.
Zapraszamy na kolejne imprezy LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM I TRENEREM SENIORALNYM, w nadchodzącym tygodniu - czwartek 17.08 - finał Siatkarskich Czwartków KUCHNI MARCHE na Morskim Oku , sobota 19.08 -wrocławska Pergola Piknik dla seniorów, niedziela 20.08 - Tarczyński Arena - mini miasteczko sportowe (uwaga jest możliwość wspólnych wyjść na mecz - zgłoszenia do 17 sierpnia)

W ostatnią sobotę trener Daniel wraz ze swoimi podopiecznymi z SP nr 50 udali się na stadion Tarczyński Arena kibicować drużynie Śląska Wrocław w meczu ligowym z Cracovią Kraków.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem, dzieci spędziły miło czas kibicując swojej ulubionej drużynie, a także korzystając z atrakcji miasteczka sportowego przygotowanego przez trenerów.

Lato  2023 z Trenerem Senioralnym w pełni ,w dniu 11 sierpnia grupa 15 seniorów przy pięknej pogodzie odwiedziła Rodzinne Centrum Golfa, które znajduje się w Parku Grabiszyńskim. Pod okiem Jacka Pomorskiego Golf Coach grupa miała możliwość zapoznania się z podstawami gry w golfa. Na zakończenie zajęć uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu do dołków oraz rozegrania turnieju minigolfa. Tutaj galeria zdjęć.
Zapraszamy na kolejne imprezy LATA  2023 , w środy w Parku Południowym "Bule bez Bólu " , w sobotę 19 sierpnia na wrocławskiej Pergoli Piknik adresowany do seniorów, w programie między innymi ;warsztaty w bule, kijki , pomiar ciśnienia i wiele innych atrakcji. ZAPRASZAMY

 

Tego lata rekordowa liczba drużyn - aż 37 - rozpoczęła coroczną edycję „Siatkarskie Czwartki”. W ciągu dwóch letnich miesięcy lipca i sierpnia w każdy czwartek kąpielisko Morskie Oko było areną gry. W końcowej klasyfikacji po wszystkich rozgrywkach drużyna K2 zajęła pierwsze miejsce i tym samym zdobyła tytuł mistrza 2022, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Bambury.

W dniu 10.08. 2023r. (czwartek) po ”storpedowanym ” przez pogodę wczorajszym turnieju SŚzBbB , 22 osobowa grupa seniorów w tym już po raz piąty Ela z Mężem Heńkiem - na wózku inwalidzkim (przygotowujący się do TURNIEJU integracyjnego) uczestniczyła w zajęciach, których dominującą częścią był turniej w bule. TURNIEJ drużyn trzy i i nawet czteroosobowych rozegrany został systemem każdy z każdym, w którym po bardzo wyrównanej walce zwyciężyła IRENKI1 z JURKIEM i ANTONIM przed drużynami KASI i ELI3.

19 sierpnia trenerka Ola i trener Marcin zabrali swoje podopieczne na baseny na Kłokoczycach. Czas mijał nam miło: na kąpieli, plażowaniu i jedzeniu lodów. Humorów nie zepsuła nawet długa wyprawa autobusem (nawet tam znalazły się pomysły na zabawę :))
 

W dniu 08.08. 2023r. (wtorek) po przerwie urlopowej, w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, których dominującą częścią był turniej w bule (petanque – grę szczególnie ulubioną przez wrocławskich seniorów). W zajęciach uczestniczyło 8 seniorek i 8 seniorów, którzy rozegrali TURNIEJ drużyn dwu i trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym, w którym po bardzo wyrównanej walce zwyciężyła MIRUSIA z TADEUSZEM przed EWĄ i STASIEM oraz ELA i ZENKIEM.

Wyniki TURNIEJU:

Za nami - młodzieżą wraz z trenerką Patrycją - kolejne udane wyjście na kąpielisko Morskie Oko!
Uwiecznione na zdjęciach ostatnie chwile spędzone w cieniu, po których nastąpiło istne wakacyjne szaleństwo. Pogoda nam dopisała, a woda orzeźwiała!

Zapraszamy seniorów w sierpniu na kilka wydarzeń:
1/ w dniu 11 sierpnia godzina 10.00 do Rodzinnego Centrum Golfa w Parku Grabiszyńskim na zajęcia z golfa i mini golfa, z uwagi na ograniczenia czekam na Wasze ilościowe zgłoszenia do 9 sierpnia
2/ wrocławska Pergola Festyny Pikniki w godzinach 13.00 - 17.00 w dniach 12 - 19 - 26 sierpnia (w dniu 19 sierpnia Piknik/festyn adresowany do seniorów- rehabilitacja, bule,kijki )
3/ basen przy ul.Wejherowskiej 23.08. godzina 10.00 aqua aerobik , z uwagi na ograniczenia czekam na Wasze ilościowe zgłoszenia 21 sierpnia
4/ wspólne wyjście na mecz ekstraklasy -piłka nożna w dniu 20 sierpnia godzina 15.00 (czekam na Wasze zgłoszenia do 17 sierpnia - imienna lista + pesel).
Potwierdzenia proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Za nami kolejny Piknik /festyn , w sobotę 13 sierpnia spotkaliśmy się na wrocławskiej Pergoli na festynie LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM, podczas którego dzieci ,młodzież i ich rodzice mieli możliwość spróbowania swoich umiejętności w miasteczku sportowym w następujących konkurencjach:
-mini unihokej,
-badminton,
-gra planszowa,
-rekreacyjny tor przeszkód ( strzelanie z łuku, jeż ,rzut do celu)
- piłkarzyki
-pomoc przedmedyczna.

Za nami kolejny festyn LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM I TRENEREM SENIORALNYM. W dniu 22 sierpnia po raz ostatni gościliśmy na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia. Głównym hasłem imprezy były WARSZTATY z FISTBALLEM, podczas których uczestnicy (osoby dorosłe oraz grupa dzieci i młodzieży - łącznie w zajęciach uczestniczyło około 25 osób, które na zakończenie zajęć otrzymali okolicznościowe koszulki z Fistballa) mieli możliwość poznania dyscypliny, odbycia wspólnego treningu przeprowadzonego przez Kingę Goszczę reprezentantkę Polski oraz rozegrania mini meczu (udostępniliśmy przenośne boiska do fistballa oraz profesjonalne piłki ).

Za nami siódmy i ostatni turniej z cyklu "Siatkarskie Czwartki na Morskim Oku o Puchar Redaktora Naczelnego Słowa Sportowego". Jak każdy poprzedni i ten stał na wysokim, rekreacyjnym poziomie a zabawa siatkówką plażową była widoczna przez cały czas. Tym razem faworyci czyli liderzy rankingu musieli uznać wyższość zespołowi o nazwie "Słodka Sól". Na trzecim miejscu uplasował się zespół 107 Team. Podczas całych wakacji odbyło się siedem turniejów na Morskim Oku z Trenerami Osiedlowymi. W turnieju uczestniczyły 23 zespoły, które rywalizowały o punkty rankingowe i drobne nagrody rzeczowe. Ostatecznie na koniec cyklu zawodów pierwsze miejsce zdobył zespół How How Team, który obronił tytuł sprzed roku. Na drugim miejscu sklasyfikowany został zespół Hojacze a na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Gorzki Cukier. Wszystkie zespoły otrzymały vouchery do kręgielni SkyBowling ufundowane przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz karnety na cały sezon zespołu Ewinner Gwardii Wrocław ufundowane przez Gwardię Wrocław. Serdecznie dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie wszystkim zespołom. 

Kolejny dzień spędziliśmy w Rodzinnym Centrum Golfa w Parku Grabiszyńskim, wczoraj gościła grupa wrocławskich seniorów a dzisiaj grupa dzieci i młodzieży z programu Trenera Osiedlowego. Tutaj galeria zdjęć.

W czwartki w salce parafialnej w kościele św. Anny przy ulicy Sobótki 42 (Oporów) odbywają się bezpłatne zajęcia z tenisa stołowego z trenerem osiedlowym.
Zapraszamy w czwartki dzieci na godzinę 18.00, a dorosłych na 19.15.

Trenerka Kasia i trener Mikołaj ponownie zjawili się na meczu ligowym drużyny z Wrocławia, tym razem z Górnikiem Łęczna.
Uczestnicy wyjścia byli bardzo zadowoleni z możliwości obejrzenia na żywo ciekawego spotkania i przeżywania wielu pozytywnych emocji.
Animatorzy razem z podopiecznymi z niecierpliwością będą oczekiwali na kolejne widowiska sportowe odbywające się na Stadionie Wrocław, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród dzieci oraz młodzieży.

W niedzielę 8 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbyła się kolejna impreza /piknik w ramach LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM I TRENEREM SENIORALNYM 2021.
Tym razem przy pięknej pogodzie i bardzo licznym udziale mieszkańców Wrocławia -przeszło 650 uczestników - dla których przygotowaliśmy specjalne stanowiska sportowo-rekreacyjne:

Wielkim zainteresowaniem cieszą się wyjścia na mecze Śląska Wrocław. Razem z trenerką osiedlową Kasią udało się uczestniczyć w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy oraz na meczu z Lechią Gdańsk. Dzieci wraz z rodzicami dzielnie dopingowali swoją drużynę.

Trener Mikołaj Kaczmarek zorganizował kolejne wyjście, tym razem na mecz Ekstraklasy.
Spotkanie było interesujące, stało na dobrym poziomie i zakończyło się remisem 1:1. Młodzieży bardzo podobają się takie inicjatywy animatora.
Grupa zapowiedziała, że z wielką chęcią pojawi się znów na Stadionie Wrocław przy okazji wydarzeń sportowych.

Trener Mikołaj Kaczmarek i trenerka Kasia Pilarczyk w czwartkowy sierpniowy wieczór razem ze swoimi podopiecznymi z zajęć prowadzonych w ramach programu ”Trener Osiedlowy” gorącym dopingiem wspierali na Stadionie Wrocław zawodników obu drużyn, którzy stworzyli fantastyczne widowisko.
Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1 i stał na wysokim poziomie. Przysporzył on wszystkim wielu emocji oraz zachęcił do przybycia na kolejne spotkania wszystkich kibiców piłki nożnej.

  

W dniu 24.08. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się Piąty Letni – Wakacyjny TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn dwuosobowych (dublety) rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 15 zawodników (9 seniorek i 6 seniorów).
Po prawie 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła BARBARA1 z BOGUSIEM przed MIRKĄ i MARTĄ oraz IRENĄ1 i ANTONIM. Przy bulowej pogodzie wszystko obyło się bez bólu. W trakcie turnieju odwiedził uczestników Dyrektor Programu, który ufundował słodkie nagrody i wejściówki do ZOO oraz zapoznał seniorów z planami wycieczki senioralnej do Głuchołaz.

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy - trenerzy senioralni zapraszają wrocławskich seniorów do wzięcia udziału w wyjazdowej formie wypoczynku do Głuchołaz do ośrodka BANDEROZA w ramach programu Trener Senioralny ze Sportową Rodziną w dniach 5-6 września 2022 . Szczegóły oferty:
TERMIN: 5-6.09.2022r.
ZAKWATEROWANIE: Pawilon 2 pokoje 2, 3 osobowe
WYŻYWIENIE: trzy pełnowartościowe posiłki dziennie od obiadu w dniu przyjazdu do obiadu w dniu wyjazdu. Zamiast kolacji ognisko (kiełbaska, bułka, chleb, keczup, musztarda, kawa, herbata, bigos sudecki)
TRANSPORT: z i do Wrocławia autokarem ośrodka.

Za nami kolejny drugi Festyn Wrocławskiego Trenera Senioralnego ze sportową rodziną, który odbyły się na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia. Zarówno dzieci, młodzież, jak i ich rodzice i dziadkowie mieli okazję wypróbować swoje umiejętności w sportowym miasteczku, które specjalnie dla nich przygotował Wrocławski Szkolny Związek Sportowy.

Do końca wakacji pozostał jeszcze tydzień miejmy nadzieję słonecznej pogody.
W sobotę 20. sierpnia przygotowaliśmy wspólnie z trenerami senioralnymi i osiedlowymi dwie propozycje:
1) na wrocławskiej Pergoli odbył się II Piknik Wrocławskiego Trenera Senioralnego ze Sportową Rodziną. podczas którego wrocławscy seniorzy z rodzinami mieli możliwość spróbowania swoich umiejętności w warsztatach: w bule, nordic walking, pomiarze ciśnienia i miasteczku sportowym w następujących konkurencjach ;mini unihokej, badminton, gra planszowa, strzelanie z łuku, jeż, rzut do celu, piłkarzyki, gra.
Uroczystego otwarcia II Pikniku, który adresowany był do całych wrocławskich rodzin dokonał Bohdan Aniszczyk - radny miasta Wrocławia jeden z pomysłodawców programu, który życzył uczestnikom mnóstwo sportowych atrakcji.
W pikniku uczestniczyło przeszło 600 osób, dla wszystkich uczestników, którzy aktywnie uczestniczyli w wybranych dyscyplinach sportowych przygotowano upominki i nagrody ufundowane przez: MCS Wrocław ,Halę Stulecia i WSZS (koszulki, medale, vouchery na lody i zwiedzanie Hali Stulecia, owoce). Tutaj galeria zdjęć.
Zapraszamy na kolejną imprezę niestety już ostatnią podsumowującą LATO 2022 w dniu 27.08. w godzinach 13.00- 17.00 na wrocławską Pergolę.

2) na wrocławskim Stadionie Miejskim trenerzy osiedlowi w ramach współpracy z WKS Śląsk Wrocław przygotowali mini miasteczko sportowe w sektorze rodzinnym, które jak zwykle było bardzo licznie oblegane przez młodych wrocławian, którzy przybyli na sobotnie spotkanie. Łącznie nasze stanowiska odwiedziło przeszło 500 osób. Kolejna impreza w dniu 28 sierpnia w godzinach 13.30-16.00.

Jeśli chcesz aktywnie spędzać czas, to zdecydowanie cos dla Ciebie. Z inicjatywy trenera senioralnego Grzegorza Ulańczyka można wybrać się na spacer z kijami w różne miejsca Wrocławia, a potem razem zwiedzić ciekawe miejsce. W ubiegłą środę, aktywni seniorzy najpierw wybrali się na spacer po Parku Szczytnickim, a następnie zwiedzili piękny Ogród Japoński. Wszelkie informacje o kolejnych wyjazdach można znaleźć na stronie internetowej i profilu na Facebooku "Wrocławskiego Trenera Senioralnego".

W ubiegłą środę, pod błękitnym niebem i przepięknej letniej pogodzie, do Rodzinnego Centrum Golfa "City Golf Wrocław" przyjechali  seniorzy, aby spróbować swoich sił w golfie. Oprócz nauki w minigolf , jak doprowadzić białą piłkę do dołku, seniorzy również  próbowali swoich sił na strzelnicy golfowej na dużym polu golfowym.

Grupka seniorek wraz z trenerem senioralnym Grzegorzem w środę 10. sierpnia spotkała się na terenie Parku Szczytnickiego aby wspólnie spacerować z kijkami.
Po wspólnym spacerze na terenie Parku odwiedziliśmy Ogród Japoński i cieszyliśmy się pięknem przyrody.

W dniu 11.08.2022r. (czwartek) przy letniej pogodzie i sporym zainteresowaniu seniorów w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, których dominującą częścią był turniej w bule (petanque).
W zajęciach uczestniczyło 19 zawodników ( 15 seniorek i 4 seniorów).
Był to turniej drużynowy ( triplety) rozegrany systemem każdy z każdym i mecze finałowe o miejsca, który trwał 2 godziny. Zwyciężyła drużyna w składzie Grażyna1, Teresa2 i Tadeusz która wygrała w finale pokonała Martę, Teresę1 i Stasia, a w meczu o 3 miejsce zwyciężyła drużyna Ewa2, Magda, Krysia i nowa zawodniczka Teresa5. Klasyfikacja wyglądała następująco:

   

W środę 10.08.2022r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” seniorzy uczestniczyli już po raz czwarty w historii programu w zajęciach w wrocławskim Rodzinnym Centrum Golfa (RCG). Przy słonecznej pogodzie kolejna grupa seniorów podczas prawie 2-godzinnych zajęć praktycznie poznała arkana tej dyscypliny sportowej jak i rywalizowała w mini golfa.
Najlepszy wynik w MINIGOLFA osiągnął GRZEŚ przed IWONĄ i EWĄ2. Następnie seniorzy wykonywali uderzenia wprowadzające do gry (strzały) i tu najlepszy okazał się TADEUSZ, który wykonał prawie 100m strzał. Wszyscy sportowo zmęczeni ale i zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu czekają na kolejne zajęcia w ramach programu Trener Senioralny.
Zapraszam również na jutrzejszy OTWARTY TURNIEJ w BULE, który odbędzie się w czwartek (11.08) godz 10 w ramach zajęć w Parku Południowym przy pomniku F. Chopina.

Grupka seniorem wraz z trenerem senioralnym Grzegorzem w środę 3. sierpnia zebrała się na terenie Parku Szczytnickiego aby wspólnie spacerować z kijkami.
Po przejściu trasy ok. 3 km ze względu na upał schroniliśmy się w cieniu Ogrodu Japońskiego i tam kontynuowaliśmy wspólne spędzanie popołudnia.
Zapraszamy na powtórkę w najbliższą środę 10. sierpnia o godz. 16.30 - zbiórka przy fontannie dla dzieci.

 

W dniu 3 sierpnia odbyła się kolejna impreza organizowana przez WSZS - program Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodziną - w ramach LATA Z TRENERERM SENIORALNYM 2022.
Tym razem spotkaliśmy się w Zatoce Piratów nad Odrą, gdzie przygotowaliśmy dla naszych seniorów wiele atrakcji między innymi :
- możliwość popływania na kajakach i rowerach wodnych - pod fachową opieką trenera senioralnego - ratownika
- gra w bule
-gimnastyka przy muzyce
- towarzyskie spotkanie przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.
W imprezie uczestniczyło przeszło 50 seniorów z przewagą pań.
Zapraszamy wrocławskich seniorów i nie tylko na kolejne spotkania :
- 06.08. Wrocławska Pergola I Piknik/festyn Wrocławskiego Trenera Senioralnego ze Sportową Rodziną w godzinach 13.00 - 17.00
- 10.08. PARK GRABISZYŃSKI CITY GOLF WROCŁAW -Rodzinne Centrum Golfa godzina 11.00, gdzie będziemy poznawać tajniki gry w golfa. Zapraszamy.
Tutaj galeria zdjęć.

Na zakończenie wakacji na terenie Psiego Pola w pobliżu Spółdzielni Mieszkaniowej im. B.Krzywoustego odbył się festyn sportowo-rekreacyjny Zakończenie Lata z Trenerem Senioralnym i Trenerem Osiedlowym. Tym razem impreza przygotowywana była przy współudziale SM im. B.Krzywoustego, Rady Osiedla Psie Pole - Zawidawie oraz Klubu Seniora przy Parafii Św. Kazimierza. Przygotowano mnóstwo atrakcji: mini piłka nożna, hokej na trawie, korfball, piłkarzyki, wielka gra planszowa, szachy plenerowe z dużymi figurami, łuki, badminton, rzuty do celu, podbijanie piłki do siatkówki, turniej w bule, gimnastyka przy muzyce. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali drobne nagrody. Festyn cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, łącznie udział wzięło około 500 osób. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom za udana zabawę i przygotowane nagrody.

W dniu 29.08.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się SENIORALNY TURNIEJ w BULE o PUCHAR PREZESA Spółdzielni Mieszkaniowej im. B. Krzywoustego WROCŁAW Psie Pole. Był to turniej drużyn dwuosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło dwudziestu zawodników (seniorek i seniorów - dziesięć dwójek). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym w dwóch pięciozespołowych grupach a następnie pucharowo o miejsca. Przy ładnej pogodzie i bardzo wyrównanej walce w finale (po dogrywce) wygrała para EWA, IRENA przed TERESĄ i KRYSIĄ oraz ANDRZEJEM i JANKIEM. Zwycięzcy zostali nagrodzeni okazałymi pucharami ufundowanymi przez Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. B. Krzywoustego. Tutaj galeria zdjęć.

Uczestnicy programu Trener Senioralny mają możliwość wspólnych wyjść na wydarzenia sportowe we Wrocławiu.
Tym razem kibicują drużynie koszykarskiej Śląska w rozpoczynającym się Memoriale Adama Wójcika we Wrocławskiej Hali Orbita.

W dniu 25.08.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się SIÓDMY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 12 graczy (6 dwójek).  Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Przy ładnej pogodzie i „bez bólu” zawody wygrała para TERESA1 i  STAŚ przed MAGDĄ i GRAŻYNĄ2 oraz IRENĄ i ATONIM. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami.

WYNIKI SIÓDMEGO LETNIEGO TURNIEJU  SŚzBbB

  1. TERESA1, STAŚ - po 7pkt.
  2. MAGDA, GRAŻYNA2 - po 5
  3. IRENA, ANTONI       - po 4
  4. OLA, MATEUSZ   - po 3
  5. BEATA, IWONA , ALA1, ELA - po 2pkt 

W dniu 18.08.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się SZÓSTY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło dziesięcioro seniorek i seniorów (pięć dwójek) oraz poza zawodami czwórka adeptów (w tym dwoje dzieci) tej przyjaznej gry plenerowej.  Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy we wtorek 17 sierpnia uczestnicy programu WROCŁAWSKI TRENER SENIORALNY ZE SPORTOWĄ RODZINĄ odwiedzili Rodzinne Centrum Golfa w Parku Grabiszyńskim, gdzie pod okiem trenera Grzegorza Kułaka mieli możliwość poznania historii golfa oraz podstawy gry w tej dyscyplinie.

W dniu 11.08.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się PIĄTY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło czternaścioro seniorek i seniorów (siedem dwójek), zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Przy ładnej pogodzie i „bez bólu” zawody wygrała para EWA, IRENA przed MAGDĄ z ROMKIEM oraz GRAŻYNĄ z KRYSIĄ.

W środę 4. sierpnia seniorzy z Tarnogaju wraz trenerem Grzegorzem odwiedzili kręgielnię w Skytower.
Była to druga wizyta i widać było postęp w grze seniorów. Cieszy fakt, że dołączyły nowe osoby, dla których było to pierwsze w życiu spotkanie z kręglami. Zwraca również uwagę to, że oprócz 10 seniorek do grupy dołączyło dwóch panów.
Zabawa była bardzo udana i czekamy na następne spotkanie z kręglami.

Seniorzy z Jagodna wraz z trenerką Moniką na spacerze z kijkami

1 sierpnia na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia odbyła się już 3 impreza z cyklu „Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodziną”. Jak zawsze na wszystkich uczestników czekały przygotowane przez animatorów sportowe stanowiska. W sportowym miasteczku odbyły się  między innymi warsztaty nordic walking, boules, mini piłki nożnej, unihokeja, strzelania z łuku. Pomimo pochmurnej pogody sportowe atrakcje z trenerami senioralnymi i osiedlowymi odwiedziło ponad 300 uczestników. Dla najbardziej aktywnych czekały nagrody ufundowane przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy i Halę Stulecia. Organizatorów cieszy fakt, że oprócz seniorów w wydarzeniu brały udział całe rodziny, które z uśmiechem bawiły się w naszym miasteczku. Kolejna impreza przy Hali Stulecia już 8 sierpnia, podczas której odbędą się warsztaty m.in. z Rugby Tag.

GALERIA