Blue Flower

Realizując przez pięć lat program Wrocławskiego Trenera Senioralnego ze Sportową Rodziną możemy stwierdzić, że nasze działania przyczyniają się do większego zainteresowania programem i uczestniczenia w jego realizacji. Trenerzy Senioralni obserwują zwiększenie  ilość przychodzących seniorów na poszczególne zajęcia sportowo – rekreacyjne.
Do programu wprowadzamy nowe dyscypliny sportu i inne formy zajęć sportowo-rekreacyjnych zgłaszane przez uczestników programu-wrocławskich seniorów. Dużym zainteresowaniem i aprobatą wśród seniorów cieszyła się możliwość wjazdu na trzy dni grupy 40 seniorów.

Kadra Trenersko/instruktorska do realizacji Programu Wrocławskiego Trenera Senioralnego ze Sportową Rodziną została wyłoniona na przełomie luty -marzec 2022. Wyłonionych zostało 10 trenerów, którzy prowadzili zajęcia na wrocławskich osiedlach, parkach i otwartych terenach i uczestniczyli także w przygotowaniu i realizacji Pikników /imprez Wrocławskiej Sportowej Rodziny wraz z animatorami . Zajęcia średnio prowadzone były w zależności od możliwości 2-3 razy w tygodniu podczas których trenerzy miesięcznie wypracowywali 20-24 godzin zajęć dla seniorów.
Zajęcia prowadzane były w kilkunastu punktach Wrocławia, na terenach zielonych i obiektach sportowych miasta Wrocławia :
-osiedla PSIE POLE, BARTOSZOWICE, BISUPIN, BROCHÓW, KUŻNIKI, JAGODNO, WOJSZYCE, OŁTARZYN, GAJ
-parki PARK POŁUDNIOWY, WZGÓRZE GAJOWE, PARK SZCZYTNICKI, PARK TOŁPY
-obiekty sportowe - SP 90, SP32,SPO 91, LO V, Orliki na Brochowie, Wojszycach
-przystań na Odrą (Zatoka Piratów -specjalne zajęcia nad wodą połączone z możliwością korzystania z kajaków i rowerów wodnych oraz innych zajęć sportowo-rekreacyjnych i pieczeniem kiełbasek).
Łącznie w zajęciach w okresie realizacji programu uczestniczyło przeszło 1400 seniorów.
Ponadto przygotowaliśmy wspólne wyjścia i wyjazdy dla seniorów do :
- Ogród Botaniczny, Ogród ZOO, Ogród Japoński wraz z poczęstunkiem - łącznie uczestniczyło 185 seniorów
- wspólne wyjścia na mecze ekstraklasy Śląska Wrocław piłka nożna i koszykowa ,siatkówka kobiet Volejmania - łącznie uczestniczyło 120  seniorów
- wyjście na Pole Golfowe do Parku Grabiszyńskiego - łącznie uczestniczyło 40 seniorów
-cykliczne środowe turnieje w Parku Południowym "Bule bez Bólu " (wiosna, lato, jesień )  łącznie uczestniczyło 850 seniorów
-cykliczne środowe wyjścia na zajęcia z bilarda na obiektach sportowych LO XIV ( marzec 2022- czerwiec 2023) - łącznie w zajęciach bierze udział około 200 seniorów
-wspólny wyjazd do Głuchołaz grupy Seniorów 04-06.09.2022 r. - łącznie uczestniczyło 40 Seniorów
W okresie wakacji Trenerzy Senioralni zorganizowali i przeprowadzili cykl imprez/pikników adresowanych nie tylko dla seniorów ale całych rodzin i taka pierwsza impreza odbyła się w czerwcu na obiektach sportowych SP 91 na Biskupinie Piknik Trenera Senioralnego ze Sportową Rodziną ,który adresowany był nie tylko dla Seniorów ale całych rodzin -przygotowano dla uczestników 8 stanowisk sportowo-rekreacyjnych ,m.in.; warsztaty nordic walking, warsztaty gry w bule, szkolenie z pierwszej pomocy przed medycznej ,spotkanie z dietetykiem odnośnie zdrowego żywienia, gra w piłkarzyki na dwóch stołach, rekreacyjny tor przeszkód ,duża gra planszowa, strzelanie do celu z łuków. Seniorzy i pozostali uczestnicy pikniku za swój aktywny udział otrzymali okolicznościowe upominki. W tym pikniku Wrocławskiego Trenera Senioralnego ze Sportową Rodziną ,który miał na celu promocję aktywnego spędzania czasu wolnego uczestniczyło około 350 .Kolejne Pikniki /Festyny (lipiec, sierpień ,wrzesień) odbyły się na Wrocławskiej Pergoli ,Osiedlu Psie Pole oraz Parku Grabiszyńskim- łącznie 4 Pikniki z udziałem przeszło 2 tysiące uczestników .

Informacja o realizacji programu Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodziną zamieszczane była na bieżąco na stronach internetowych WSZS, w lokalnej prasie oraz Facebook , TVP 3 i TV Sport Gem .W załączeniu linki do relacji ;  Wrocławski Szkolny Związek Sportowy 2022:

 (02/03/2022)

  

,* news „Seniorzy wracają na bouledrom na III edycję Senioralne środy bulami bez bólu" (11/03/2022)

im Polu ruszyła kolejna edycja programu Wrocławski Trener Senioralny” (14/04/2022)

  

* news „Trener Senioralny zaprasza seniorów na zajęcia z bilarda” (12/05/2022)

  

 

* news „Seniorzy w Jagodnie są bardzo aktywni dzięki licznym zajęciom ze swoim trenerem senioralny” 

   (23/05/2022)

  

* news „Trener Senioralny Adam zaprasza na spotkania na Przedmieściu Oławskim” (25/05/2022)

  

* news „Wrocławski trener senioralny Maciej zaprasza na Wojszyce i Parku Wzgórze Gajowe” (03/06/2022)

  

  

* news „Liczna grupa seniorów odwiedziła Wrocławski Ogród Botaniczny” (15/07/2022)

  

* news „W dzielnicy Sępolno na seniorów czeka aktywny ruch” (21/07/2022)

  

* news „Seniorzy zwiedzają City Golf Wrocław, aby zapoznać się z golfem” (11/08/2022)

  

* news „Aktywni seniorzy spacerują po Parku Szczytnickim i odwiedzają Ogród Japoński” (12/08/2022)

  

  

* news „Duże zainteresowanie na drugim festiwalu na Pergoli Hali Stulecia” (22/08/2022)

  

* news „Trener osiedlowy i senioralny na festynie Rady Osiedla Psie Pole - Zawidawie” (28/09/2022)

  

  

* news „Mistrzostwa Wrocławia seniorów w bule dublety 2022” (07/11/2022)

  

 

* news „Znamy już zwycięzcę 9.finału Jesienny Turniej Senioralne Środy z Bulami bez bólu” (25/11/2022)

 

* news „Wrocławscy seniorzy kończą rok 2002 turniejem Barbórkowym” (07/12/2022)

 

 Seniorów w Kręglach” (20/12/2022)

 

W ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zakończył się ostatni w 2022 roku trzeci (jesienny) cykl turniejów „Senioralne środy z bulami bez bólu” ,od początku 2022 roku odbyło się ponad 30 turniejów i kilkanaście TURNIEJÓW okazjonalnych :wielkanocny, barbórkowy(we współpracy z klubem SĘLZA Wrocław)  mikołajkowy, sylwestrowy   noworoczny oraz Mistrzostwa Wrocławia Seniorów we wszystkich kategoriach petankowej rywalizacji single, dublety i triplety w których sklasyfikowano ponad 100 seniorek i seniorów a we wszystkich turniejach uczestniczyło łącznie ponad 800 zawodników („kulaczy – bularzy”).

A ponadto w 30 czwartkowych zajęciach w Parku Południowym  tym roku których zasadniczą częścią byłe rozgrywki w petanque brało udział ponad 500 uczestników.

To już piąty  rok tej rozwijającej się pod tą nazwą (SŚzBbB) senioralnej dyscypliny sportu (i w tym roku przekroczyliśmy już łącznie 2000 uczestników w czteroletniej petankowej senioralnej zabawie).

JEST SIĘ CZYM POCHWALIĆ!